25. prosince 2014

Vampýrská akademie - Mrazivý polibek (2.díl) - Recenze

OBSAHUJE SPOILERY
*omlouvám se ale bez nich to prostě nešlo!

Autor : Richelle Mead

Originál : Vampire Academy #2 - Frostbite

Rok vydání : 2010, 2014 (více vydání)

Počet stran : 264 (zdroj bux.cz)

Anotace : Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.

V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Moje recenze : Překvapilo mě že na začátku je prolog vlastně tak dobře napsaný, že by člověk ani nemusel číst první díl, protože jsou tam vlastně všechny informace. Jsou tam popsaní strigojové, morojové, dhampýři, způsob obživy, co se stalo během toho roku, to že Lissa ovládá éter, to že utekly no prostě všechno.

V druhém díle měl Rose přezkoušet nejlepší strážce - legenda, ale když dorazili k sídlu kde měl hlídat svou rodinu našli tam Rose a Dimitri pouze stopy po útoku strigojů a dle všeho jim pomáhali i obyčejní lidé. Poté se rozhodne že na Vánoce pojede většina studentů do lyžařského střediska jedné královské rodiny v Ihahou. Když přijede Rosinna matka, Rose ji přímo ve vyučování jí začne poučovat tak musí z hodiny odejít. Poté Dimitri nebude moct na trénink tak ho vezme za něj Janine a udělá Rose monokl u oka. Christian s Lissou jsou v zápalu lásku, a díky poutu je Rose i u jejich prvního sexu, který byl v kostele, trošku ironické ne?. (Podobně jak by řekla uklízečka v Drahokamech: "Tady je kostel vy hříšníci!" Ona řekla doslova toto: "Cizoložníci v kostele! Hříšníci!") Mezitím se Rose od své matky dozví že Taša (Christianova teta, členka královské rodiny-morojka) chce aby Dimitri byl jejím strážcem a zároveň s ním chce dítě. Jelikož Taša nemá žádné strážce kvůli toho co udělali Christianovi rodiče, tak přesto chce Dimitriho kterého zná dlouho, a i přesto že Dimitri byl spolu s Rose přidělen princezně Lisse. A dítě s ním chce proto že je odhodlána mít Dhampýrského potomka. Rose se seznámí s Adrianem Daškovem, který s ní flirtuje a snaží se jí sbalit, Rose mu tvrdí že její kluk je Mason. Když se Mason, Eddie a Mia rozhodnou jít na vlastní lov strigojů Rose to odhalí a spolu s Christianem se vydá za nimi. Úspěšně je najdou v nákupním centru, kde vedou podzemní chodby ve kterých si Rosa všimne písmenek u kterých jsou křížky. Mia tvrdí že to budou nějaké poznámky zaměstnanců, ale Rose po chvíli dojde že to jsou začáteční písmena všech královských morojských rodů (já si je postupně vypisuji, najdete je pod články). Rose chce rychle utéct a vrátit se zpět do lyžařského střediska, ale zajmou je strigojové. Eddieho budou vysávat, Masonovi zlomí vaz a Rose zabije dva strigoje. Přestože Roza k Masonovi necítila to o on k ní, tak jeho smrt opláče. Potom je přijdou zachránit strážci z akademie a Rosiina matka. Po návratu dostane Rose své dvě zasloužené molnijské značky. A Dimitri oznámí Rose že práci Tašina strážce nepřijme, a přestože je mezi nimi velký věkový rozdíl, Rose se chová jako dítě a jejich potencionální vztah by mohl ohrozit jejich práci začne se mezi nimi něco dít. :)

Druhý díl se mi moc líbil, stejně možná i trochu víc než první. Knihu jsem začala číst v předvečer Vánoc a na Vánoce jsem ji dočetla. Je čtivá a zhlltnete ji strašně rychle. Určitě doporučuju.

Hodnocení :
Obálka :Královské rody jsem si pečlivě při čtení vypisovala, aniž bych je někde hledala - Drzodovi, Badicovi, Contovi, Ozerovi, Tarusovi, Daškovi, Vodovi, Lazarovi, Dragomirovi, Zeklosovi, Szelskyovi, Ivaškovi.
Potom jsem na internetu objevila obrázek kde jsou všechny znaky rodů a rody v angličtině.
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
,

0 komentářů:

Okomentovat