28. prosince 2014

Vampýrská akademie - Stínem políbená (3.díl) - Recenze

Obsahuje spoilery

Autor : Richelle Mead

Originál : Vampire Academy #3 - Shadow Kiss

Rok vydání : 2010, 2014 (více vydání)

Počet stran : 328 (zdroj bux.cz)

Anotace : Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.

Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Moje recenze : V tomto díle se řešil soud s Viktorem Daškovem. Na akademii probíhá terénní praxe strážců, Rose dostala na ochranu Christiana a Vasilissu dostal Eddie. Zároveň se kolem Rose pořád motal Adrian. Královna varovala Rose ať s jejím prasynovcem Adrianem nic nemá apod., že Adrian si vezme Lissu protože Christian se k ní nehodí. Protože Rose začala vidět duchy, tak jí byla doporučena terapie. Pronásledoval ji nejvíce duch Masona, ale třeba v letadle při letu zpět z královského dvora na akademii viděla Rose i Lissinu rodinu, strážce kteří umřeli při té nehodě, i při boji s Viktorem, no prostě spoustu duchů. Adrian spozoroval že když Lissa provozuje magii vždy se z její aury oddělí tmavý flek a přesune se na Rose, Lissa pak nemá vedlejší účinky, ale Rosiina aura je strašně temná a Rose není až tak úplně v pořádku. Když akademii napadne 50 strigojů, několik morojů i jejich strážců je zabito a několik uneseno. Povolávají se strážci z ostatních koutů světa, a chystá se pátrací akce po strigojích. Rose zase zabila pár strigojů, jelikož ji neudělali další molnijské značky sama jsem se ztratila v tom kolik jich bylo. Na konci unesou i Dimitrije kterého přemění na strigoje. Já osobně jsem teda věděla že se stane strigojem, ale nevěděla jsem ve kterém díle. Zjistí se že strigojové pobývají v jeskyních kousek u akademie, a kdo viděl film tak na konci toho filmu byl záběr právě z té jeskyně. Protože je Rose plnoletá rozhodla se odejít z akademie, aby mohla následovat ducha Masona a zabít Dimitriho. Končí to se slovy které pronáší Rose "Jdu zabít muže, kterého miluju." Protože Dimitri i ona se shodli na tom že raději budou doopravdy mrtví než strigojové. 

Kniha byla opět úžasná, VA je zatím jednou z mých nejoblíbenějších sérií. Snad si to nějak nezkazí. 

Hodnocení :
Obálka :


Královské rody jsem si pečlivě při čtení vypisovala, aniž bych je někde hledala - Drzodovi, Badicovi, Contovi, Ozerovi, Tarusovi, Daškovi, Vodovi, Lazarovi, Dragomirovi, Zeklosovi, Szelskyovi, Ivaškovi.
Potom jsem na internetu objevila obrázek kde jsou všechny znaky rodů a rody v angličtině.
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
,

0 komentářů:

Okomentovat