25. ledna 2015

Drakie: Bez Dechu - Recenze

Autor : Sophie Jordan

Originál : Breathless: A Firelight Novella

Rok vydání : 2014

Počet stran : 120

Nakladatelství : CooBoo

Anotace : Azurka opustila na několik týdnů svůj kmen a vyrazila s rodiči na dovolenou, na které si má vyzkoušet, jestli dokáže zapadnout mezi lidi. Příští rok se má totiž vydat na cesty – chce vidět oceán. Jenže se nachomýtne k nehodě, při které málem utone jedna lidská dívka, a potká Tatea, nejúžasnějšího lidského kluka, jakého kdy viděla. A všechno je najednou úplně jinak…

Moje recenze : V této novele k sérii Drakie si prožijeme letní příběh Azurky. Azurka je vodní drakie a kamarádka Jacindy – hlavní hrdinky celé série. Azurka s rodiči jela do lidského světa na dovolenou k jezeru, a protože miluje plavání a všechno s vodou, chodí se do jezera koupat. Jednou tam přijde partička čtyř místních teenagerů, dva kluci a dvě holky. Když se Anna (jedna dívka z party) začne v jezeře topit Azurka je zrovna ve vodě a jelikož dívka už je skoro u dna Azurka ji vytáhne a zachrání. Az (jak se ona sama představuje) se zamiluje do kluka Tatea. Tate je nejlepší plavec v oblasti, a drží školní rekord, plavání je jeho vášeň a chtěl by jít studovat na vysokou s plaveckými programy. Azurka si myslí že Tate chodí s Annou, potom však zjistí že jsou sourozenci. Jelikož Azurka zachránila Anně život Tate ji pozve, aby přišla jeho starší sestru navštívit, protože Anna leží doma s otřesem mozku. Azurka se potom s Tatem schází, a je jí jasné že ho miluje víc než kohokoliv předtím. I když je Azurka v lidském světě pouze na jeden měsíc prázdnin za rok se chce vydat na svou cestu na kterou má nárok každý drakie. Tate vlastně netuší kdo je Azurka vůbec zač, a celý jejich společný příběh je završen krátkým epilogem.

Knížka se mi líbila, i přesto že s Drakie sérií měla společnou jen Azurku, pouze to jak vypadá a kdo je. Byla to příjemná, krátká romantická oddechovka, kterou jsem přečetla za pár hodin. Spíše bych ji doporučila těm kteří četli Drakie, ale i pro ty co to nečetli by to nemusel být problém. Nižší hodnocená dávám protože na samostatnou trilogii to prostě nemá. :)

Až při hledání detailů téhle knihy jsem se dozvěděla že Sophie Jordan je pouze pseudonym, autorka se ve skutečnosti jmenuje Sharie Kohler.

Hodnocení :Obálka :
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat