3. ledna 2015

Hon - Recenze

Obsahuje spoiler ohledně Záře a samotného konce.

Autor : Andrew Fukuda

Originál : The Hunt

Rok vydání : 2014

Počet stran : 304 (zdroj bux.cz)

Nakladatelství : Fragment

Anotace : Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních.
Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi.
Není upír, je člověk.
Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku.
Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Moje recenze : Náš hlavní hrdina Gen je člověk, pro upíry Glupan. Gen žije ve světě upírů, kde se přetvařuje za jednoho z nich. Na světe je sám, matka a sestra zmizely když byl malý, a nedávno i otec. Gen chodí s upíry do školy, dává se falešné tesáky, holí se, čistí si dech, koupe se, prostě dělá všechno co by ho mohlo prozradit že je Glupan. Upíři mají Glupany za nedomestikované zvířata, na světe jich už je jen pár (a Gen) a ti jsou zavření v Kopuli ve výzkumném ústavu kde se bude pořádat Hon. Na začátku jsem si myslela že Záře je taky člověk.

Ve škole proběhne losování náhodných čísel, každý dostane 5, no a výherní kombinace se zúčastní Honu na Glupany. Samozřejmě že náš hlavní hrdina dostane výherní kombinaci. Vybere se ještě několik dalších Lovců, ti jsou odvezeni do ústavu a připravování na Hon, různými přednáškami. Gen se dostane do kopule a seznámí se s lidmi kteří zde žijí, je jich 5. Mluví s ním hlavně proto že poznali že Gen je jeden z nich. Zdejší lidé vysvětlí Genovi co to znamená "jmenovat se", a on si následně vzpomene na svou vzpomínku z dětství kdy mu maminka broukala od té doby ví své jméno.

Ve škole se Genovi líbí jedna holka, kterou pro sebe pojmenoval Záře. Jelikož upíři ve škole používají označení podle toho kde sedí, řada a číslo židle, proto se jejich "jména" pořád mění. Záře je stejně jako on vybrána za Lovce. Udělají z nich pár protože chtějí aby jeden z nich ten Hon vyhrál. Ústav před honem pořádá ples, kde svým tancem začínají Gen a Záře. Gen potom zjistí že je Záře taky člověk, ale na své rodiče si nepamatuje. Gen a Záře vymyslí plán jak zachránit skupinku Glupanů, poté se tam odehrává ta záchrana. Na konci když Gen otevře skicák jednoho Glupana jsou tam obrázky těch členů skupinky, ale zároveň obrázek vědce, a Gen v něm pozná někoho koho hodně dobře zná.

Kniha je úžasná, chytla mě. Už se moc těším na druhý díl! Celkově upíři, vampýři apod. mě poslední dobou dost baví, ale třeba na VA to nemá tak proto 4/5. :)

Hodnocení :

Obálka :
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
,

0 komentářů:

Okomentovat