12. ledna 2015

Social Media Book - TAG


Dneska si dáme TAG, ten tady celkem dlouho nebyl a Kristý the Reader mě do jednoho nominovala. :) Ona ho natočila formou videa, ale já na videa nemám odvahu a tak vám ho přináším v psané formě.
Její článek i s vloženým videem najdete zde.

V podstatě jde o to, že jsou vybrané určité sociální sítě a k nim přiřazené definice, podle kterých si máte vybrat knihu. Tak se do toho pustíme. :)

Twitter - Tvoje nejoblíbenější knížka pod 200 stránek.
- Jelikož moc nečtu tak tenké knihy, a vzpomínám si jen na jednu tenkou, tak i přestože není má nejoblíbenější jmenuju knihu Zůstaň se mnou od Gayle Forman, kniha má 184 stránek. Psala jsem na ni samostatnou recenzi. :)

Facebook - Knížka, do které tě všichni nutili.
- Snad se to bude počítat, ale nikdy jsem nečetla Harryho Pottera ani Letopisy Narnie. A to jednoduše proto že se každý diví "Ty si to ještě nečetla?" - Ne. A upřímně ani se to číst nechystám, jako filmy mi to bohatě stačilo, jiné knihy jsou pro mne prostě atraktivnější.

Tumblr - Knížka, kterou jsi četl/a, když ještě nebyla populární.
- Docela bych i řekla že by to mohly být Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, protože si vzpomínám že jsem je přečetla a pak se teprve začalo dít to halo okolo (samozřejmě tady v Česku, jelikož knihu jsem četla až přeloženou).

Youtube - Kterou knížku si přeješ vidět zfilmovanou?
- U téhle otázky bych klidně souhlasila s Kristý, jelikož V šedých tónech je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Když bych ale vzala jinou knihu tak by to byla Dokonalá chuť: Aneb jak sníst svého manžela, protože i když je to místy nechutné je to strašně vtipné, a mohla by to být snad i komedie. :D 

MySpace - Knížka, která se ti líbila, když jsi byl/a mladší, ale teď už by to asi bylo jinak.
- Když mi bylo 10 milovala jsem tetralogii "Příběhy copaté Tilly", každá z těch knih má mírně přes 100 stránek, jsou tam ilustrace a velké písmo. Jelikož koně mám také velmi ráda, tuto sérii jsem jako menší přečetla asi 3x, nejvíckrát asi 1. díl. Pokud máte třeba mladsší sestřičku, neteř, sestřenici nebo i dceru tak doporučuji! :D

Goodreads - Kterou knížku doporučuješ všem?
- Tady bych chtěla jmenovat tři knihy.
V šedých tónech - Každý by měl vědět, jak to vypadalo za války. Jak moc to bylo těžké a co si lidé museli prožít.
Zlodějka knih - Podobné jako kniha před ní, jelikož je také z válečného období.
My děti ze stanice ZOO - Tuto knihu jsem četla v 10 letech, a i tehdy jsem ji pochopila strašně dobře. Lidé by měli vědět co dokážou způsobit drogy a jiné návykové látky, za mě by si tuhle knihu měl přečíst úplně každý. Nikdy nevíte kdy se s takovými věcmi setkáte.

Otázky které jsem si přidala sama:

Ask.fm - Na kterou knihu se tě lidé nejvíce ptali?
- Asi na jakoukoliv povinnou četbu ve škole, nečetli a chtěli si to samozřejmě opsat. Jmenovitě třeba Romeo a Julie nebo Petr a Lucie.

We heart it - Která kniha pro tebe má citový význam?
- Asi jakákoliv Greenovka ať už jsou to Hvězdy nám nepřály nebo Hledání Aljašky. U hvězd to je proto že oba byli nemocní a u Aljašky proto že jsem si ji prostě zamilovala. Na Papírová města se teprve chystám.

Spotify - Ve které knize je hlavní hudba, nebo kterou hudbu z knihy máš rád/a?
- Zmínila bych asi knihu Tahle píseň ti změní život, která se mi moc líbila a je to spíš taková romantika.

Snapchat - Kniha nebo série, která tě bavila jen chvíli, přesto sis myslel/a že bude dobrá?
- Budu se opakovat, ale za mě to je prostě celá série Delirium. Delirium bylo ještě fajn, ale Pandemonium a Rekviem ze mně ne.

Nominovat bych chtěla Camillu a Ells. Budu ráda pokud tento TAG vyplníte, můžete jen 5 základních otázek nebo i ty odemne. :) 
Samozřejmě pokud se vám TAG líbí můžete ho také vyplnit.


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat