27. ledna 2015

The Ultimate Book - TAG

Zdroj: google images
Tento TAG jsem viděla u Jackelin Mandragor, a její nominace byla pro všechny, kteří by chtěli tento tag vyplnit. Jelikož tento měsíc byli pouze dva tagy, tak vám ho dnes vyplním. Její vyplněný TAG si můžete přečíst ZDE. :)

Bývá ti špatně při čtení v autě?
Naštěstí ne a jsem za to moc ráda. Můžu si číst, když jedeme k babičce, nebo k doktorce pokud si tedy nezapomenu vzít knihu. Když má kniha moc malé písmo tak se mi to akorát špatně čte jinak je to v pohodě.

Který autor má podle tebe jedinečný styl psaní a proč?
Každý autor má svůj styl, někteří autoři ho mají velmi podobný avšak špatně se to rozeznává v překládaných knihách, pokud je překládá jeden člověk dává do toho i kus sebe. Každopádně v originále bychom asi rozdíly poznali.

Harry Potter nebo Stmívání? Třemi body obhaj svůj výběr…
Harry Potter. Knihy jsem sice nečetla (i když je mám všechny doma), filmy jsem viděla všechny a vždy v rok kdy vyšly, takže si je skoro vůbec nepamatuju. Nesnáším Stmívání, neviděla jsem to nečetla jsem to a nikdy se toho nedotknu. Nesnáším ten povyk okolo, ty bláznivé fanynky, celé zpracování té série nemám ráda.

Nosíš s sebou nějakou tašku nebo kabelku na knihy? Jestli ano, co v ní je (kromě knih)?
Knihy nosím ve školní kabelce, občas v batohu (když máme moc věcí). Celkově knihy beru do školy velmi málo, ale když už mám v tašce vše do školy – sešity, pouzdro, diář, žákovskou, svačinu, peněženku atd.. Mnohem raději čtu ve škole e-knihy.

Čicháš ke knihám? 
Občas ano, hlavně k těm mým vlastním, ale nijak ty vůně nefetuji. Já raději svíčky.

Preferuješ knížky s ilustracemi nebo bez nich?
Knihy s ilustrací se mi většinou vybavují ty dětské, z těch takových pro starší mě napadá Leviatan a Volání netvora, ilustrace jsou příjemné ke zpestření celé knihy, řekla bych ale že raději mám knihy bez ilustrací.

Která knížka se ti líbila, když jsi ji četla, ale později jsi zjistila, že to není zrovna "kvalitní psaní"?
Myslím, že čím víc knih čtu, tím víc si uvědomuju chyby v předchozích knihách. I když já se na každé knize snažím najít kus té kvality, takže nedokážu říct přesnou knihu.

Píšeš? Vidíš sebe samu v budoucnu jako spisovatelku?
 
Kdysi jsem psala jeden příběh, stále ho mám, ale nemám na něj dostatečnou fantazii abych ho dokončila. Jako spisovatelku se nevidím, chtěla bych pracovat ve zdravotnictví, ale jako koníček bych měla ráda něco kolem knih. Nebo třeba brigáda v knihkupectví nebo v knihovně by se mi líbila.

Kdy jsi začala číst?
Číst jsem se naučila už ve školce takže na přelomu pěti a šesti let, tehdy jsem samosebou četla dětské knížky. Milovala jsem když mi někdo četl pohádky, takže bych řekla že čtu odmalička.

Byl tvůj oblíbený předmět ve škole Český jazyk a literatura?
Ne, rozhodně to není můj oblíbený předmět. Češtinářku máme strašně náladovou a tak, a v literatuře bereme samé věci o které se až tak nezajímám. Ráda si počítám čítanky středních škol (prosím nemyslete si o mě že jsem nějak švihlá nebo tak něco :D).

Kdybys dostala knihu, kterou jsi četla a nelíbila se ti, co bys dělala?
Podle toho která kniha by to byla, buď bych ji dala šanci nebo ji po nějakém čase sama někomu darovala.

Která méně známá série se podobá Harrymu Potterovi nebo Hunger games?
To opravdu netuším, nerada k sobě něco přirovnávám.

Upíři nebo víly?
Za mně rozhodně, víly kdo by nechtěl umět kouzlit. Jsou tu samozřejmě vyjímky jak mezi vílami, které nemám ráda a zároveň mezi upíry, které mám ráda. :D

Vlkodlaci nebo duchové?
Jelikož miluju sérii Virálů tak ta mně rozhodně vlkodlaci. I když duchové jsou taky fajn, ale nevybavuji si žádnou knihu s duchy, kterou bych četla.

Milostný trojúhelník nebo zakázaná láska?
Jelikož mezi Romeem a Julií byla zakázaná láska tak raději ten milostný trojúhelník, navíc to někdy je i sranda. Mám ráda když autor/ka dá do milostného trojúhelníku vtipné scény.

Romantická kniha nebo akční kniha s několika romantickými scénami?
Rozhodně akční kniha s romantickými scénami, ale někdy si ráda přečtu jen tak ten pravý román. 

Chtěla bych nominovat moje zlatíčko Ells, která už o tom ví. A dále každého kdo by tento TAG chtěl vyplnit. :)
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat