10. ledna 2015

Vampýrská akademie - Kravý slib (4.díl) - Recenze

Autor : Richelle Mead

Originál : Vampire Academy #4 - Blood Promise

Rok vydání : 2010, 2014 (více vydání)

Počet stran : 300 (zdroj bux.cz)

Nakladatelství : Domino

Anotace : Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.

Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

Moje recenze : Jelikož jsem četla fanouškovský překlad byly tam strašné chyby, a proto jsem knihu četla fakt dlouho oproti jiným dílům. Do knih přeložené fanoušky už nejdu protože spojení jako je "do Moskvi" a nebo neustálé používají slov "Strigol" bylo otravné.

V tomto díle se Rose vydává do Ruska, do města Baia najít Dimitriho rodinu, po cestě pozná Sydney, v Dimitriho rodné vesnici se seznámí s jeho rodinou, která ji přijme za svou a nabídnou jí aby s nimi zůstala v Rusku, a dodělala si tam poslední ročník školy. Rose se seznámí také s dalším Morojkou a Stínem políbeným, a dozví se že Lissa by ji údajně mohla vyléčit z toho jak má Rose tmavou auru když od Lissy přebírá to co jí ničí. Poté se tam řečí Dimitriho sestry, a Rose se s dalšími ochránci začne pouštět do zabíjení Strigojů v ruských nočních klubech. 

Když jí poté unese jeden silnější strigoj, který bude požadovat aby se dobrovolně také stala strigojkou nebo že bude mrtva. Kniha z velké části obsahuje samotné hledání a poté také únos a vyjednávání. Jak to dopadne nebudu prozrazovat.

Kniha byla za mě zatím nejslabší z celé série, ale i tak jsem zvědavá na ty poslední dva díly. VA je u mě mezi prvními TOP sériemi. 

Hodnocení :

Obálka :
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat