7. února 2015

Vampýrská akademie - Spoutání magií (5.díl) - Recenze

Pokud jste tuto knihu nečetli, pozor obsahuje SPOILERY.

Autor : Richelle Mead

Originál : Vampire Academy #5 - Spirit Bound

Rok vydání : 2010, 2014 (více vydání)

Počet stran : 360 (zdroj bux.cz)

Nakladatelství : Domino

Anotace : Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná...

Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu – otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

Moje recenze : V tomto díle Rose úspěšně odmaturuje, poté se stane právoplatnou Strážkyní. Začíná hon za pravdou, pravdou která by osvobodila Dimitrije. Rose s Lissou osvobodí Viktora z vězení aby jim pomohl, ten jim po čase uteče. Rose s Lissou se konečně dozví řešení, a pokouší se přijít na způsob jak by ho provedli, Rose v něm už ale nemá žádnou moc. Dimitrije poté zkoumají, a snaží se přijít na to jestli je stále strigoj nebo ne. Adrian se kterým Rose stále chodí ji podporuje všemi směry, bere ji na akce s Moroji, a snaží se ji pomoct. Kvůli malému množství strážců se kvůli Rose posune věk maturity, jelikož vidí že Rose dokázala zabíjet už před ní. Ke konci Rozu odsoudí za vlastizdradu (zabití královny Taťány) , a končí to výslechem, který rozhodne zda půjde k soudu nebo ne. Rose však ještě najde dopis, který obsahuje spoustu nejasných věcí a otázek. 

Tento díl se mi už tak moc nelíbil, místy mě i nudil, a knihu jsem četla opravdu déle než jsem zvyklá. První tři díly VA pro mě byly prostě mnohem lepší. I tak kniha dostane vysoké hodnocení - 4/5.

Hodnocení :


Obálka :
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
,

0 komentářů:

Okomentovat