26. března 2015

Vyjádři se #1 Divergentní trilogie
Vítám vás u prvního dílu tohoto nového čtenářského projektu. Jde o to, že několik lidí/čtenářů/bloggerů napíše svůj názor na určitou knihu, kterou si mezi sebou vybereme. Tento měsíc má v kinech premiéru Rezistence, a tak jsme se pro první díl rozhodli pro trilogii Divergenci jako takovou.

Co najdete v článku? Jméno pisatele, jeho blog a odkaz na něj, případně odkaz na recenzi. A pár obrázků týkajících se série/knihy.

Lia, Dnes čítam
+výborne napísaný a vymyslený príbeh
+ vynikajúce postavy
+ pútavosť deju
+myšlienka, že ľudia nechcú byť zaškatulkovaný
- opakovaný princíp dystópie (boj proti systému, niekto proti niekomu,...)
< Recenzi na Divergenci najdete ZDE.
Janika, Amazing Imagination
Divergence:
+Divergence měla v sobě jistou orgininalitu + V Divergenci byl pojem Divergence prostě něco co se musí tajit +U Neohrožených to bylo v dobách míru příjemné a zajímavé
Rezistence: -Rezistence byla v neustálém pohybu a chaosu, když už jste si nějak zvykli na jednu frakci, museli jste se přesunout jinam -Rezistence byla hodně nudná v tomto ohledu, těžko říct čím to bylo, ale bylo to tak a musela jsem se prakticky nutit ke čtení dalších stran
Aliance: +od Aliance jsem čekala pouze závěr a vysvětlení-což je asi tak jediné co mi tahle kniha dala -Aliance byl nejhorší díl celé série, s původní Divergencí měla společné Chicago a hlavní postavy, které během trilogie přežili, jinak nic -Asi jediný kdo celou trilogii přečkal bez úhony byl Tobias -Aliance vysvětlila a zároveň změnila pojem Divergence, který se mi poté už nelíbil -Roth podle mého objevovala svůj Divergentí svět až během psaní, předem nevěděla konec trilogie (to bych jí i odpustila), rozšiřovala svůj svět až moc a překrucovala co bylo v předešlých dílech, takže nakonec jste naštvaní že nechápete
< Recenzi na Alianci najdete ZDE.
Marky, Books are my lifeSérii Divergence zná asi každý. Pro mě osobně znamená mnoho, protože mne zasvětila do žánru dystopie. Od té doby jsem četla znova jen Rezistenci (před premiérou filmu), ale pokusím se vám tady shrnout, jak se mi všechny tři knihy líbily...
Divergence byl krásný úvodní díl se spoustou akce a napětí a milým seznámením se světem a s postavami. Je vidět, že si na něm autorka dala nejvíce záležet, tempo příběhu rychle ubíhalo a u čtení jsem se nikdy nenudila. (5/5 hvězdiček)
Rezistence skvěle dějově, tempem i stylem psaní navazuje na první díl trilogie. Především se mi na ní líbí to, že se rozvíjí jak situace v Chicagu, tak vztahy mezi postavami. A ten konec je naprosto grandiózní. (5/5 hvězdiček, moje recenze)
Aliance je naprosto epické zakončení série. Sice mám chuť Veronicu zabít, oživit a zabít znova za to, že povraždila půlku postav, ale na druhou stranu s jednou a tou hlavní smrtí souhlasím. Chápu, že se někomu kvůli spoileru do čtení nechtělo, ale já jsem si ten spoiler nevyslechla a musím, říct, že díky tomu mě Aliance dostala. Přesto to ale nebylo tak akční a napínavé jako předchozí díly a chování Tobiase mi lezlo krkem. (4/5 hvězdiček)
Zašitá v knihách (Já)
+ Divergence měla originální nápad, krev, (odlišnost), frakce apod.
+ Novela Čtyřka se mi také líbila, protože jsem se opět přenesla do období Divergence..
+ Dále co se mi líbí je filmové zpracování, ano je jiné než kniha, ale to je film vždycky. Přestože tuto sérii už nemusím, na Rezistenci jako film se podívám.
- Rezistence pro mě už nebyla tak čtivá, nečetla se mi vůbec dobře, nelíbilo se mi to vůbec vzhledem k prvnímu dílu, a tak jsem prostě zůstala u toho, že jsem knihu nedočetla..
- Nemyslím si že by série měla být srovnávána s jinými dystopiemi, protože tahle se nepodobá žádné z nich.
- Nelíbil se mi konec.. Alianci jsem nečetla, ale vím co se tam stane od začátku do konce a jednoduše ne děkuji.. Za mně prostě ne.
Ells, Svět nadpřirozena
Z Divergence jsem četla pouze první díl, stačilo. Mohl to být dobrý námět, ale já si odnesla vyloženě odpor. Největší vinu na tom mají blogeři, kteří mě naváděli se slovy „Je to lepší než Hunger Games“. Ne. Není. Po přečtení jsem byla pouze zklamaná, pak jak šel čas, jsem četla ty nejpikantnější spoilery a musela nevěřícně vrtět hlavou. Završil to konec, který absolutně nepasoval ke zbytku série. Zkrátka, autorka to tímto projela na plný čáře – nedokážu si představit, že by to takto fungovalo v reálu. U Hunger Games ano. I tak bych si ale vyčítala, kdybych ji ostatním nedoporučila, takže Divergenci si přečtěte, stejně jako naprostá většina můžete být i vy nadšení.


To bude pro dnešek z nového formátu článků vše, dejte mi vědět co si o tomto mini shromáždění recenzí/názorů myslíte, a jestli by se vám líbil další díl.

Sice to není přesně ve formě jakou jsem si představovala, ale snad to časem všechno vypilujeme.
Určitě nezapomeňte navštívit blogy mých spolupracovnic, kterým tímto moc děkuju!
Pokud máte zájem se do projektu dodatečně přihlásit stále můžete, stačí vyplnit formulář.


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat