2. dubna 2015

Nejsem namalovaná - Recenze

Zdroj: Jota.cz
Autor: Alice Kopřivová
Originál: Nejsem namalovaná
Rok vydání: 2015
Počet stran: 240
Nakladatelství: Jota
Anotace: Jeden rok v životě zralé ženy. Blonďaté, ale schopné! Lehce přecitlivělé a velmi chaotické.
Autorka nás provede dovolenou v Africe, abiturientským večírkem i každodenní realitou práce bankéřky. A protože je „tak trochu akční“, jsme svědky toho, jak i z celkem běžného dne jde mávnutím ruky vytvořit bláznivou komedii.
Kniha však není jen zábavnou fikcí pro pobavení čtenáře, ale skutečnou, místy jemně opepřenou neuvěřitelnou životní realitou! Při četbě zjistíte, že i když je i váš život místy sérií katastrof, jsou na tom lidé (minimálně jeden) i hůř. Protože kdo si běžně na dovolenou bere místo svého očkovacího průkazu průkaz svého psa, čí noblesní matka v kabelce od Valentina skrývá jednoho lahváče a dokáže se chovat naprosto nepředvídatelně a kamarádky… škoda mluvit.
Už jste si tak někdy při pátku ráno ve sprše vymkly kotník a dorazily na velmi formální pohřeb bez punčoch a s pořezanými lýtky? A vůbec – už se vám někdy podařilo vyvraždit kurník lvím lejnem

Můj názor: Autorka není nijak známá, ani extra vystudovaná, vlastně je to Alice z našeho příběhu. Má stejné jméno a své postavě dala stejné povolání, příběh se také odehrává v místě bydliště naší autorky, tudíž v Ústí nad Labem. Myslím, že na stylu psaní jde vidět, že autorka nemá zatím takové zkušenosti jako ostatní, občas to prostě trochu drhlo.
Jen pro zajímavost Vám, vypíšu pár situací, které jsem si zapamatovala: vyhubení kurníku lvím lejnem, laserové čištění pleti – výsledek napuchlý obličej, na exotické dovolené mizely snídaně – kradli je místní ptáci (myslím, že to byli kosi), neúprosné otvírání hotelového trezoru ve velkých vedrech..

O čem vlastně celá ta kniha byla nebo co mi přinesla? Autorka se po celý rok snažila shromáždit zajímavé či vtipné chvilky, abychom si uvědomili, že někdy řešíme absolutní banálnosti, u jiných nevšedních situací jsme se mohli seznámit s jejich průběhem a postupem pokud se do situace dostaneme. Nechci si na nic hrát, ale občas mi přišlo, že si naopak naše Alice dělala starosti se zbytečnými věcmi, na světě jsou horší problémy. S hodnocením jsem dost na vážkách, jelikož se kniha četla celkem dobře, ale ten obsah mne nijak nezaujal, občas to drhlo, jindy jsem se smála a poté zase kroutila hlavou.. Knihu už si znovu nejspíš nepřečtu, ale pro nějaké rozveselení, odreagování nebo pro starší bude možná vhodnější.
Děkuji knihcentru za poskytnutí recenzní knížky, knihu můžete zakoupit zde, pořídit si ji můžete jako e-knihu zde.
Hodnocení: Nejsem namalovaná
Obálka:
Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
, ,

0 komentářů:

Okomentovat