7. června 2015

Will Grayson, Will Grayson (EN) - Recenze

Autor: John Green & David Levithan
Originál: Will Grayson, Will Grayson
Počet stran: 308
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Penguin Books
Anotace: It's not that far from Evanston to Naperville, but Chicago suburbanites Will Grayson and Will Grayson might as well live on different planets. When fate delivers them both to the same surprising crossroads, the Will Graysons find their lives overlapping and hurtling in new and unexpected directions. With a push from friends new and old - including the massive, and massively fabulous, Tiny Cooper, offensive lineman and musical theater auteur extraordinaire - Will and Will begin building toward respective romantic turns-of-heart and the epic production of history's most awesome high school musical.

Můj názor: 
Jak možná víte, Willové byli má první kniha v angličtině, poměrně jsem se toho bála. Ze začátku jsem si překládala slova, která jsem neznala a psala jsem si je do knihy. Později už jsem prostě četla dál, a když jsem něco neznala obyvkle jsem to pochopila z kontextu, když jsem tomu případně nerozuměla i potom, tak jsem si to slovo nakonec dohledala. Celkově jsem rozuměla většině, dělaly mi problém akorát slova, které nemají překlad.

Osobně jsem si víc oblíbila Willa, se kterým jsme se potkávali v sudých kapitolách (1,3,5.. – První Will, 2,4,6,.. – Druhý Will). Často byly jeho kapitoly protkány nějakými rozhovory z chatů apod., působil na mě veseleji a sympatičtěji. Akorát jsem ho litovala, když zjistil pravdu o Isaacovi. První Will mi přišel takový zarputilý a smutný, přestože měl u sebe často svého kamaráda Tinyho. Musím se přiznat, že si pořád ještě vůbec nejsem jistá, kterého Willa psal, který autor, tipuju to tak že Will 1 je od Johna a Will 2 je od Davida. Přestože je kniha o Willech, mám pocit, že příběh se točí kolem Tinyho.


U několika scén jsem se i zasmála, Willové asi nemají úplně nudný život, kniha je plná gay narážek, a poznatků ze sexshopu. Není to nijak úchylné, to si zase nemyslete, jen tak zdravě vtipné.

Asi bych nemohla říct, že kniha je přímo pro začátečníky, i když já jsem s ní začínala. Údajně psaní Johna Greena není zrovna nejlehčí, ale pokud už máte pár zkušeností určitě se do ní pusťte! Milovníci Johna Greena si knihu určitě přečtou, ale nesmím zapomínat ani na Davida jehož knížky mám taky moc ráda. Pokud si netroufáte číst v angličtině, kniha vyjde v dubnu 2016, pod křídly nakladatelství YOLi. Určitě si přečtu a koupím i českou verzi, abych to mohla porovnat.

A pamatujte: „You can pick your friends, and you can pick your nose, but you can’t pick your friend’s nose.“

Za poskytnutí recenzní knihy velice děkuji internetovému e-shopu megaknihy.cz, pokud i vy si chcete Willy přečíst, než vyjdou v češtině kupujte ZDE. P.S. Na megaknihách nakupuji i normálně, a mám jen ty nejlepší zkušenosti viz. unboxing.

Hodnocení:
Obálka:Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
,

0 komentářů:

Okomentovat