31. prosince 2015

Co se chystá v lednu 2016

Dnes pro vás mám sice pouze tři knihy (původně jich mělo být pět, ale nějak se vydání posunula), ale příští měsíc vás s novinkami na únor zahrnu. Pro mě je tam hned několik dobrých knih. Tak snad budu stíhat číst, abych si také mohla kupovat nové a nové knihy.

1, Kázání ohně (18.1)
- Nová kniha od YOLi, to by bylo velice zvláštní kdybych se o ni nezajímala, že jo :D Každopádně podle anotace to vypadá na dost dobrou postapokalptickou knihu řekla bych. Tak uvidíme.
Anotace: Snila ten nejnebezpečnější sen - sen o rovnostiČtyři sta let po jaderném výbuchu se civilizace i příroda na Zemi výrazně proměnily v nový, primitivní svět. Přestože již Zemi neohrožuje vše pohlcující nukleární oheň a radioaktivní záření přestalo působit, z neznámých příčin se lidé začnou rodit jen jako dvojčata. První z páru - Alfa je vždy ve vynikající fyzické kondici, druhý - Omega se však narodí vždy s deformitou. I když mají Alfové i Omegové nerovné postavení a to vyvolává neustálé konflikty a boje, oba geny zároveň bezpodmínečně spojuje stigma - krutá skutečnost, před kterou nelze uniknout. Pokud jeden z dvojice zemře, umírá i ten druhý. Cass je vzácný typ Omegy - je obdařena jasnovidectvím. Její bratr Zach má zase velkou moc v Radě Alfů. Cass se odváží snít nejnebezpečnější ze snů - sen o rovnosti mezi oběma skupinami. A právě kvůli tomu se dostane do hledáčku jak svého bratra, tak celé Rady i hnutí odporu Omegů.

2, Odpusť mi Megan (25.1.)
- Tato knížka mě zaujala snad ještě mnohem více, určitě jí dám přednost před ostatními, protože jsem hodně zvědavá co se vlastně Megan stalo.
Anotace: Některá tajemství by měla zůstat skryta… Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho.
A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy. Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.

3, Půlnoční koruna (25.1.)
- Druhý díl Skleněného trůnu, který jsem bohužel ještě nečetla, ale chystám se, možná si ho i pořídím.. uvidíme :) Každopádně i tato kniha je na mém seznamu, protože na Skleněný trůn slýchám samou chválu.
Anotace: Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.Toužíte také po některé z těchto knih? Případně máte nějakou předobjednanou?
Dejte mi vědět co si z právě vycházejících novinek plánujete pořídit :)


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat