2. prosince 2015

Co se chystá v prosinci 2015

Sérii článků, o knihách, které vycházejí v dalším měsíci jsem chtěla vydávat vždy poslední den v měsíci. V listopadu mi to bohužel nevyšlo, protože škola, starosti a tak.. Spoustu blogerů už článek podobného typu vydalo, ovšem já to neberu jako seznam knih, které vychází ale jako seznam knih, které bych si chtěla pořídit. Seznam na leden se pokusím publikovat ve správný den, držte mi palce :D

1, Magisterium: Měděná rukavice (1.12)
- Druhý díl "vykrádačky Harryho Pottera". Já jsem HP nečetla a tak se mi tato série moc líbí, takže doufám, že mě druhý díl nezklame.
Anotace: Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče. Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…
2, After: Přiznání (1.12)
- Další druhý díl. První díl After: Polibek, jsem sice ještě nečetla, ani ho nemám doma, ale rozhodně bych si ho jednou chtěla přečíst i přesto, že to je fanfikce na One Direction.
Anotace: Musí se smířit s tím, že Hardin navždy zůstane. Hardinem. Že by se v něm až tak moc mýlila? Rozum i nejbližší okolí jí radí, aby se Hardina už navždy vzdala, nebyla by první, kterou ponížil a odkopl. Kvůli Hardinovi odstavila na vedlejší kolej všechno, na čem jí záleželo – školu, kamarády, matku, přítele... další zklamání by nezvládla. Měla by si zachovat zdravý rozum a nechat tuto kapitolu už být, dřív než se spálí ještě víc. To se ale lehko řekne, navíc při představě na vášnivé noci strávené v jeho náručí. Elektrizující dotyky. Nenasytné polibky. Hardin se před ní kaje. Ví, že se dopustil nejhorší chyby ve svém životě. Dokáže se ale opravdu změnit? Tessu čeká jedno z nejtěžších rozhodnutí.
3, Pusinka (2.12.)
- Pusinka je první díl ze série, už jsem o této knize slyšela v angličtině, kde mě zaujala anotace, a když je teď v češtině tak si ji ráda pořídím :)
Anotace: Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě… První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.


4, Dopisy na konec světa (8.12.)
- Miluju tu obálku, obálka této knížka mě přinutila se podívat na obsah (a taky to že je to YOLi). Moc se na knihu těším a určitě si ji pořídím! :)
Anotace: Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku. Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším - zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili? Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla - půvabná, úžasná a trochu divná - může začít objevovat svoji vlastní cestu. Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy.

Toužíte také po některé z těchto knih? Případně máte nějakou předobjednanou?
Dejte mi vědět co si z právě vycházejících novinek plánujete pořídit :)


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat