25. prosince 2015

Kreativní diář | Recenze

Autor: Michaela Dombrovská, Blanka Novotná
Počet stran: 112
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Grada
Anotace: Zapomeňte na předtištěné diáře, sestavte si svůj originální kousek přímo na míru. V knize se dozvíte, jak si naplánovat rok, měsíc, týden i den. Místo se najde i na nápady, projekty či návyky. A to vše dozdobí originální kresby nebo koláže. Kreativní diář může začínat kdykoliv a bude vám dělat radost každý den.
A proč používat kreativní diář?
- Protože rok nemusí začínat prvního ledna.
- Protože stránky nemusí mít jednotný předtištěný formát.
- Protože si můžeme svůj diář kdykoliv přerušit a zaznamenat si třeba cestovní deník.
- Protože můžeme být kreativní a stránky si zdobit podle svého.
- Protože si diář tvoříme sobě na míru - zcela unikátní.
Čím bych chtěla začít je to, že jsem od této „knihy“ očekávala úplně něco jiného. Myslela jsem si, že to bude popis jak si vytvořit vlastní kreativní diář, a zároveň ho budu tvořit hned v této knize. Zjednodušeně má představa: Vlastní diář protkaný různými tipy, poučeními, návody apod. Ovšem tak to není, kniha je jen pouze návod, nápady a triky na to jak si udělat svůj diář, vést si ho nebo ho dozdobit. Což mě celkem zklamalo. Na druhou stranu, asi jsem to měla čekat. Pokud nenávidíte příručky, můžete být klidní. Kreativní diář má skvělé zpracování, a tak vás jeho čtení nebude nudit. Někdy jsem se spíš než nad textem pozastavila nad všemi těmi obrázky a výstřižky.

Jelikož já jsem s kupovanými diáři vcelku spokojená a okolí mne označuje jako velmi kreativního a vynalézavého člověka, tak rady z příručky asi nevyužiju. Přesto je to skvělá inspirace, když si chcete diář vést nějak hezky, ale nemáte vlastní nápady. Já si svůj diář totiž zdobím různými washi páskami a samolepkami, a také duhou zvýrazňovačů. Tudíž mám svůj vlastní styl a vše mám tak jak to vyhovuje mě. Pro někoho to možná může být až příliš hektické, ale já se v tom vyznám. - A tak by to mělo být ne? Každý jsme přeci jedinečný!

Přesně o tom je i tato příručka kreativního diáře. Vše si udělejte, vyzdobte, organizuje, napiše a používejte, tak jak to vyhovuje pouze vám! Nikdo vám nemůže nic přikázat a nalajnovat, i koupený diář se dá skvěle dozdobit a upravit dle svého. Pokud byste chtěli diář čistě dle vašeho gusta tak doporučuji, koupit si nějaký ozdobný sešitek a vyzdobit si ho třeba paperitkami, což je technika popsaná právě v příručce Kreativní diář. Ozdobný sešitek, který jsem si koupila já, můžete vidět na úvodní fotce, ale jako diář ho využívat nebudu. Každopádně si ho šetřím!

Pokud byste měli zájem o článek, jak si vedu svůj diář já, ráda vám ten na rok 2016 ukážu. Jelikož teď mám takový, se kterým jsem opravdu spokojená, tak se s ním hodlám uvnitř ještě pořádně vyřádit.

Dejte mi vědět do komentářů, jestli diář využíváte pouze k osobním účelům jako já, nebo si do něj dáváte i různé „To do listy“, plány na blog nebo třeba na youtube.
Za poskytnutí příručky k recenzi děkuji obchodu knihcentrum.cz. Knihu si můžete zakoupit zde.


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
, ,

0 komentářů:

Okomentovat