31. března 2016

Co se chystá v dubnu 2016

Tenhle rok nějak rychle utíká. Pro někoho se blíží prázdniny pro někoho maturita. Každopádně už nám moc času v té škole nezbývá. Tak si pojďme alespoň zlepšit den novými knihami a říct si, jaké v dubnu vycházejí. Samozřejmě, že tu nejsou všechny, ale pouze některé mnou vybrané.

1, Will Grayson, Will Grayson (1.4.)
- Tuto knihu jsem četla už v angličtině, akorát si ji jednak nepamatuju a jednak nevím, jestli jsem si jí vůbec překládala dobře. Každopádně nyní v dubnu vychází ten velký pevný formát, ten který ladí ke Greenovým knihám z edice KK. A v červenci vyjde malý paperback pro nás ostatní! :3 Navíc ten paperback má i hezčí obálku (aspoň podle mě).
Anotace: Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí - kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.
2, Metro 2035 (1.4.)
- Sice jsem předchozí díly nečetla, ale i tak mi přišlo fajn vám dát vědět o této knize. První díl už je nesehnatelný, a tak možná k němu třeba najdu cestu v knihovně. No uvidíme. Myslím, že tuto knihu očekává hodně nadšenců.
Anotace: Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí. Přežili jen ti, kteří poté, co se rozezněly poplašné sirény, stačili doběhnout ke vchodům do moskevského metra. Tady, v hloubce několika desítek metrů, na stanicích a v tunelech, se lidé snaží přečkat konec světa. Vytvořili si zde svůj mikrokosmos místo původního makrokosmu. Ze všech sil se upínají k životu a odmítají se vzdát. Sní o tom, že se vrátí na povrch - jednou, až pomine radioaktivní záření způsobené svrženými jadernými bombami. A nevzdávají se naděje, že najdou další přeživší… Metro 2035 završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen.
3, Škola dobra a zla - Poslední navěky (4.4.)
- Dneska tady jsou skoro samé třetí díly, a já jsem ty předchozí vůbec nečetla. I tak se na tuto knihu určitě těší mnoho čtenářů. Patříte mezi ně?
Anotace: Sofie a Agáta si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim a stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši?
Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky.
4, Dívka, která si říkala Tuesday (6.4.)
- Novinka z nakladatelství Domino, kterou mám doma ještě v pracovním vydání, díky paní Žídkové, která dělala knize korekturu. Časem určitě bude na blogu recenze!
Anotace: “Ve srovnání s Tuesday bledne i Liz Salanderová.” Čtenářská recenze z Británie. Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery. Před třemi lety mu zemřela v náručí. Přišel pozdě a nikdy si to nepřestal vyčítat. Co je to za policajta, když neumí najít ani vraha vlastní dcery? Teď ale Loss poprvé znovu cítí naději: možná je právě případ Tuesday klíčem ke zjištění, proč musela jeho dcera zemřít.
5, Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší (13.4.)
- Již třetí díl Sirotčince, je velmi očekáváná kniha. Já jsem tedy zatím nečetla ani první díl (Jo, stydím se, ale už ho mám doma půjčený od kamarádky! A jo, tipujete správně.. už ho tu mám pěkně dlouho)
Anotace: Podivuhodné dobrodružství podivných dětí pokračuje třetím dílem tam, kde druhý díl skončil: v londýnské podzemce, do které se infiltrovaly stvůry a ve které je netvor, k němuž Jacob našel klíč v podobě „netvorštiny“. Vlak, do něhož stvůry násilím nahnaly podivné děti i některé ymbryny, dávno zmizel v tunelu. Zůstala však pachová stopa a k Emmě a Jacobovi přibyl podivný pes Addison, který sice nosí brýle, ale čich mu slouží dobře. Tak začíná poslední (zatím? doopravdy?) velká mise našich podivných a podivuhodných přátel. Na nebezpečné výpravě za osvobozením svých druhů potkávají Jacob a Emma další podivné, laskavé i kruté, poznávají zradu, nebezpečí závislosti, závist i chorobnou touhu po moci. Na konci musí Jacob volit, který z obou světů mu bude domovem. Anebo ho čeká překvapivé řešení? Odpověď naleznete v knize, v níž text opět skvěle doplňují dobové fotografie, některé více než zvláštní – zkrátka podivné.
6, Královna Tearlingu 2: Tažení do Tearlingu (13.4.)
- Musím říct, že na tuto knihu se těší víc moje babička než já. I když já se na ní také těším, ovšem má to být pěkná bichle! Má mít podle zdrojů (bux.cz) celých 512 stran!
Anotace: Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety - a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.

7, Láska mezi písmenky (18.4.)
- Tato kniha mě zaujala jak díky tomu, že ji vydalo nakladatelství CooBoo, tak kvůli jedné z autorek (Jodi Picultové). Jsem zvědavá, jaká kniha bude, pokud uslyším nějaké chvály, tak si ji možná pořídím. Ještě uvidím podle celkových ohlasů.
Anotace: Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné - dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří v tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?

8, Dědička ohně (25.4)
- Třetí díl Skleněného trůnu již vychází a já jsem pořád ještě nečetla ten první.. No stejně jsem zde tuto knihu chtěla zařadit, a dát vám o ní vědět. Pevně věřím, že se k sérii jednou dostanu, i když jsou recenze jak pozitivní tak negativní.
Anotace: Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu, ale zaplatila za to strašnou cenu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě - pravdě o svém dědictví, která by mohla její život změnit navždy. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly, které chtějí zotročit celý její svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.
A co vy? Zaujala vás nějaká z novinek? :)


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat