6. března 2016

Ostravský knižní veletrh - Fotoreport

Včera, aneb 5.3.2016 jsem se zúčastnila Ostravského knižního veletrhu a zároveň také menšího srazu blogerů a recenzentů v Domě knihy (Knihcentru).
Ostravský veletrh je asi tak 20x menší než ten v Praze, ale tak co bychom chtěli, že.. Přestože, nebýt knižního vesmíru, tak bych si na veletrhu asi nic nepořídila, ale byl tam! :D Zároveň s knižním veletrhem probíhal i svatební a turistický/cestovatelský, tudíž knihy moc místa neměly a bylo to poznat. Avšak více než veletrh jsem si užila den s Ells, kterou jsem viděla po skoro roce, a také sraz v knihcentru, kde byla dále např. Dragell.
Díky knihcentru jsme dostali VIP vstupenky na veletrh, ale zapomněly jsme si je vyfotit a oni nám je při vstupu prostě sebrali. :( 

V knihcentru jsem si dala vynikající dortík s čokoládou, třešněmi a krémem. Fakt doporučuju! A mají tam boží horkou čokoládu! :) Takže pokud nevíte kam do kavárny, tak knihcentrum za to určitě stojí.
Zde můžete vidět co jsem si v knihcentru pořídila. Poslední výkřik je fakt tenoučká novinka a na Proměny zvířat jsem se koukala už strašně dlouho. Když o něčem přemýšlíš, kup si to!
K recenzi jsem také dostala dvě knihy, které ještě ani nevyšly, a ani jeden formát není finální verze. Pád vychází 9.3. a Dívka vychází 6.4.
V knihcentru jsme se také mohly podívat do patra redakce, které není normálně přístupné. Knih k rozdání tam čeká opravdu mnoho, takže držím paní Žídkové palce, aby se jí podařilo všechny úspěšně rozdat.
O Dívce jsem ani nešlyšela, ale paní Žídková z knihcentra dělala této knize korekturu a za Pád jsem moc ráda, protože bych si ho stejně koupila. A hned co jsem přišla domů, mi knihu zabavila mamka a už ji má skoro přečtenou.
Jak už jsem psala o knižním vesmíru, tak jsem si tam pořídila čtyři placky (spodní řada) a tužku s citátem. Záložky mám z knihcentra a placky vpravo jsou od stánku Knihovny města Ostravy.

S Ells jsme si vymněnily dárečky, já jsem pro ni měla záložky a hrneček s motivem Pýchy a předsudku. Ona mi dala několik krásných záložek, tašku od slovartu, zlaté tetování a roztomiloučké nálepky.
Zde už vidíte výstavní budovu z venku.

Nakonec jsem si celý den moc užila. Uvidíme jak to dopadne příští rok. Do Prahy se letos bohužel asi nepodívám, tak jsem se zúčastnila, alespoň nějaké knižní akce. 
Co vy? Byli jste na veletrhu?
Nakupujete na knižním vesmíru?
Poznáte mě na fotce? :D


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat