26. června 2016

Co se chystá v červnu 2016

Opět s knihami, které vycházejí trošku meškám, ale snad i tak o nějaké nevíte.. Pokud nějakou plánujete pořídit, dejte vědět :)
P. S. Stále tě miluju (1.6.)
- Kniha, na kterou jsem se těšila od doby, co jsem jedním dechem přečetla první díl. Už jí mám doma, dokonce jsem jí i začala číst, ovšem zjištění, že si skoro nepamatuju první díl, mě dost vyděsilo. Takže se asi vrátím k posledním kapitolám Všem klukům, které jsem milovala a poté se vrátím k druhému dílu.
Anotace: Lara Jean nečekala, že se doopravdy zamiluje do Petera. Vždyť jen předstírali, že spolu chodí. Ale v jednu chvíli oba předstírat přestali a najednou je Lara Jean zmatenější než kdy dřív a neví co dělat. A pak se do jejího života vrátí jeden kluk, co se jí dříve líbil, a spolu s ním i pocity, které k němu cítila. Je možné, aby byla holka zamilovaná do dvou kluků najednou? Půvabné pokračování knihy Všem klukům, které jsem milovala, ukazuje, že láska není nikdy jednoduchá, ale že možná to ji činí tak úžasnou.

Pohyblivý svátek (7.6.)
- Od Ernesta Hemingwaye jsem zatím nic nečetla. Asi ani brzy nebudu, ale několik lidí by kniha mohla zaujmout, tak o ní dávám vědět.
Anotace: Taky bývalo ošklivě. Skončil podzim a počasí se v jediném dnu zhoršilo. Museli jsme na noc zavírat okna před deštěm a na place Contrescarpe svlékal studený vítr stromy z listí. Leželo promočené na dešti, kterým vítr šlehal velký zelený autobus na konečné stanici, v Café des Amateurs bylo nabito a okna z toho vedra a kouře zevnitř zamlžená. Byla to smutná, špatně vedená kavárna, kde se scházeli ožralové ze čtvrti a které jsem se kvůli tomu pachu špinavých těl a kyselému zápachu opilců vyhýbal. Pohyblivý svátek, v němž autor vzpomíná na bujará léta strávená v Paříži, vyšel až posmrtně roku 1964. Jeho memoárové črty sugestivně zachycují atmosféru města dvacátých let minulého století a obsahují i portréty řady osobností uměleckého světa, například Francise Scotta Fitzgeralda, Jamese Joyce nebo Ezry Pounda. Hemingway začal dílo psát roku 1957 na Kubě; je to kniha muže, který se v době sílící vnitřní krize ohlíží do let, kdy překypoval životním i spisovatelským elánem.

Dcera (8.6.)
- Sice se mi název této novely nelíbí, měla to být Dědička, ale co už. Každopádně knihu si pořídím hned, jak to půjde, protože i když to není přímé pokračování Selekce, moc se na to těším. :)
Anotace: Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Girl Online na turné (8.6.)
- Od druhého dílu stejně jako od prvního nic neočekávám. Jednoduše nějaký letní příběh pro dospívající holky. Prodejnost je kvůli Zoelina jména - čtenářská hodnota je minimální.
Anotace: Pokračování britského bestselleru Girl Online. Zdá se, že navzdory vzdálenosti, která je od sebe dělí, jsou Penny s Noahem pro sebe jako stvořeni. Vždyť nakonec ustáli i mediální smršť, která vypukla po Vánocích, když se bulvární média o jejich vztahu dozvěděla. Trápení jim způsobuje jen skutečnost, že se mohou vidět tak málo. A tak když Noah Penny pozve, aby s ním odjela na velké evropské turné, Penny má pocit, že její život už nemůže být báječnější. Jenomže brzy se ukáže, že cesta do Evropy nebude zdaleka taková idyla, jak si Penny původně myslela. Její Kluk z Brooklynu je v jednom kole a nemá na ni vůbec čas, ne každý z jeho týmu Pennyinu přítomnost na turné vítá s nadšením, a aby toho nebylo málo, někdo (že by nějaká Noahova žárlivá fanynka?) jí začne posílat výhružné e-mailové zprávy. Není divu, že netrvá dlouho, a Penny začne mít pocit, že život na turné není nic pro ni… Stýská se jí totiž nejenom po domově a nejlepším příteli Elliotovi, ale i po jejím starém životě, ve kterém nepochybovala o tom, kým vlastně ve skutečnosti je…

Matné zlato (10.6.)
- Pátý díl ze série Landry, já tuto sérii nečtu, ani ji nemám doma, ale někteří fanoušci mohou knihu očekávat.
Anotace: Začarovaný kruh se uzavírá. V poslední části slavné románové ságy se přeneseme na samý počátek dramatických událostí, do doby mládí Gabrielle Landryové – matky Paula a dvojčat Ruby a Gisselle. Život krásné dívky, nevinné stejně jako příroda v milované zátoce, poznamená krutý a nečekaný střet se světem plným lží, přetvářky a moci peněz. Zasažena krutou realitou se Gabrielle propadá do osamělosti a apatie, okolní svět ji zcela přestává zajímat. Z letargie procitá, když se bláznivě a bezhlavě zamiluje...

Uvnitř mé hlavy (13.6.)
- Kniha od YOLi, kterou prostě musím mít. Doufám, že bude skvělá, takže si ji určitě pořídím.
Anotace: Alex je zvyklá žít ve vlastním světě. Zvládne i ten náš? Alex je dost „divná“ – alespoň tak ji vnímá její okolí, přitom si jen barví vlasy pestrobarevnými barvami, trpí paranoiou, že jí pronásledují komunisté nebo že jí někdo otrávil jídlo. Je totiž – tak trochu – schizofrenička a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, a tak ji často doprovází její mladší sestra Charlie, která za ní stojí za každých okolností. Pro jistotu má Alex u sebe taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, jestli nejsou náhodou jen jejím přeludem. Za přelud má nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy, dost uzavřeného a taky dost „divného“! Nevymyslela si ho náhodou? Debutový román o síle opravdového přátelství a lásky pro fanoušky knih Rainbow Rowellové.

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) (15.6.)
- Analfabetku jsem četla, ale nic moc.. Stoletého staříka jsem viděla jako film, a tudíž po této knize moc netoužím, ale určitě bude hodně prodávaná.
Anotace: Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny.

Jak to mají holky (20.6.)
- Kniha u které si nejsem jistá jestli bude stát za to. No uvidíme podle ohlasů ostatních.
Anotce: Jsou různé typy holek, ale v zásadě… na některé se můžete spolehnout a některé vás příslovečně bodnou do zad při první příležitosti. Alex, Mollie a Veronica jsou nejlepší kamarádky, jsou nerozlučné ve škole i mimo ni. Všechny holky na škole jim jejich přátelství závidí a na večírcích na nich mohou oči nechat. Ale jak je to s nimi doopravdy? Znají vůbec jedna druhou a dokážou si být opravdovou oporou? Mollie chodí s hvězdou lakrosového týmu, ale není s ním moc šťastná, navíc řeší poruchu příjmu potravy, o čemž málokdo ví. Veronica žije v nestabilní rodině. Táta neustále cestuje a mámu zajímá spíš její trenér Roger než vlastní dcera. Veronica je známá střídáním kluků, má spoustu přátel a vysněnou postavu. Kamarádky si myslí, že má vše, po čem ony touží, přitom Veronica vůbec šťastná není a chybí jí opravdová láska. A Alex? Ta žije jen s maminkou a bratrem. Alex je tajně zamilovaná do svého souseda Drewa, kterého zná odmalička. Je stále panna, protože věří, že tím prvním bude někdo, koho bude milovat.

Nechovej se jako pitomec - Průvodce etiketou pro náctileté (20.6.)
- Tato kniha mi k Yoli publikacím vůbec nesedí. Já si ji nejspíš nepořídím, a nepředpokládám, že by měla mít nějaký znatelný úspěch. Nemyslím si, že je to něco co bude chtít mít každý čtenář doma.
Anotace: Vtipně pojatá etiketa pro dospívající a mladé dospělé, s retro obrázky a věcnými radami, jak se chovat v nejrůznějších společenských situacích, do nichž se člověk dostává v soukromém životě, ve škole i v práci.

Poslední píseň (27.6.)
- Možná máte pocit, že tuto knihu znáte, ano je to druhé vydání. Jsem ráda, že Ikar zachoval tuto krásnou obálku. Vždy mám období, kdy si chci knihy od Sparkse dokoupit všechny domů s těmi novými obálkami (jako je třeba tato), a poté mě to zase přejde.. No uvidíme, třeba to někdy fakt vyjde.
Anotace: Život vzpurné sedmnáctileté Ronnie se obrátí vzhůru nohama, když musí odjet na letní prázdniny za svým otcem do ospalého městečka u moře. Na městské pouti se Ronnie seznámí s výstřední dívkou Blaze, která by mohla být skvělou kamarádkou nebýt jejího násilnického kluka Marcuse, a potká pohledného Willa. Ronnie ho považuje za hloupého frajírka, ale brzy bude muset svůj názor změnit. Ostatně o těchhle prázdninách na ni čeká krom velké první lásky i mnohem větší a osudovější překvapení. Na konci léta bude Ronnie dospělejší, moudřejší, o trochu smutnější a – zamilovaná.

Svědectví kostí (29.6.)
- Kathy Reichs píše skvěle, i když jsem si od ní oblíbila jen sérii Virátů, protože klasické detektivky mě moc nezajímají. Ale věřím, že pro fanoušky to bude očekáváná kniha do série antropoložky T. Brennanové.
Anotace: Za zmizením vězněné a mučené dívky jako by stál sám ďábel... Jen málokdo rozumí řeči kostí lépe než tvrdohlavá soudní antropoložka Temperance Brennanová. A když se zakousne do nějaké záhady, nepřestane pátrat, dokud jí nepřijde na kloub. Kvůli mrtvým, jejichž ostatky se jí v pitevně dostávají na stůl, ale zejména pro záchranu živých, je ochotná udělat téměř cokoli. Třeba i zrušit cestu za přítelem Andrewem Ryanem, který ji požádal o ruku. Protože když jde o vraždu, osobní život musí počkat. Na Tempe se obrátila Hazel „Lucky“ Strikeová, která se věnuje amatérskému vyšetřování neobjasněných zločinů. Hazel se domnívá, že vězněná a mučená dívka, jejíž hlas se ozývá na zvukovém záznamu, je několik let pohřešovaná osmnáctiletá Cora Teagueová. A navíc se ukazuje, že Tempe má nejspíš Cořiny ostatky ve své laboratoři. Tempe se pouští do vyšetřování, které ji přivádí do odlehlých venkovských končin, odhaluje další záhadná zmizení i nepřirozená úmrtí. Přišla právě zde Cora o život? Kam se poděl její „divný“ kamarád? A kolik toho ví fanatický kněz, který u svých oveček bojuje se Satanem? To jsou jen některé z mnoha otázek, na které Tempe hledá odpověď v místní náboženské komunitě. Ovšem v ní se setkává jen s nedůvěrou, mlčením a všudypřítomným ďáblem, kterého je třeba vymýtit. Osmnáctý příběh soudní antropoložky Tempe Brennanovy, hrdinky románů spisovatelky Kathy Reichs a také televizního seriálu Sběratelé kostí.

Posleství růží (29.6.)
- Druhé vydání, první je stále dostupné, a tak se celkem divím, že kniha vychází znovu. Nejspíš tuto knihu znáte od Rodaw, takže pokud vás zaujala a máte rádi nové knihy, tak si ji můžete pořídit v novějším vydání.
Anotace: Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914– 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací.

Shannarovy magické elfeíny (30.6.)
- 1. díl Shannarovy trilogie, já jsem tuto knihu našla díky tomu, že se dívám na seriál, který je natočen na motivy této trilogie. Do knih se asi nepustím, ale chtěla jsem vám o nich dát vědět.
Anotace: Tisíce let po zničení věku člověka a vědy vládne světu magie, ale hrozí bezprostřední nebezpečí. Horda zlých démonů přináší na zemi smrt. Pouze Wil Ohmsford, poslední z rodu Shannary, má sílu ochránit elfí princeznu Amberle a vydat se na nebezpečnou výpravu za záchranu světa, zatímco vůdce démonů se jej snaží za každou cenu zastavit a znemožnit mu vykonat jeho poslání.

Shannarova píseň přání (30.6.)
- 2. díl výše zmiňované trilogie.
Anotace: Dávné zlo se snaží o definitivní zničení veškerého života. Druid Allanon se musí vydat na nebezpečnou cestu, aby zachránil svět. S ne příliš ochotnou pomocí Briny Ohmsford, dcery Wil Ohmsford. Ačkoli ona sama má magickou sílu Písně přání, proroctví předpovídá zkázu. Zlé sestry se nic netušící Brin snaží vlákat do osudu mnohem horšího než je smrt.


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

0 komentářů:

Okomentovat