14. května 2017

SVĚT KNIHY PRAHA 2017

V sobotu jsem již potřetí navštívila náš největší knižní veletrh, který se každoročně koná v Praze. Sobota je vždy nejhorším dnem, kdy na tento festival můžete jít, ale zároveň je tam nejvíce srazů, událostí apod. Mým cílem bylo potkat všechny mé kamarády knihomoly, zástupce firem se kterými spolupracuji a také kolegy bloggery. Plánovala jsem si koupit čtyři knihy - Tíhu Vesmíru, Probuzení Simona Spiera, Half Bad 3: Napůl ztracený a Temnější tvář magie. Když jsem šla pro tu poslední, tak už bohužel byla vyprodaná, ale koupila jsem si něco jiného (jak jinak).
Dnešní článek bude spíš změť fotek a k tomu nějaké to povídání. Zkrátka mé vzpomínky na jeden z nejlepších dní mého života. 💗

Díky společnostem Albatrosmedia a Presco Group jsem měla vstup na veletrh zdarma, ale frontu na lístky jsem si musela vystát tak jako tak. Takže jsem se hodinu smažila před pokladnou a čekala jsem, kdy už konečně přijde řada na mě. Ještě jsem vyhrála lístek od eReading, ale ten jsem si nechala doma na památku.
Na fotkách můžete vidět Čestnou pozvánku a Výměnné poukazy, a taky tu nekonečnou frontu na lístky.

Mé první kroky vedly (spíš běžely) do stánku Euromedia, kde jsem si nutně potřebovala pořídit již zmiňovanou knihu Half Bad 3: Napůl ztracený. Jako jediná mi totiž chyběla k dokončení série, přestože kniha není tak stará (spíš je nová) tak stála neuvěřitelných 99kč! Za tip děkuji Ells. Napoprvé jsem si tam tedy koupila všechny tři plánované knihy od YOLi, a ano byla jsem tam potom znova. Při druhé návštěvě stánku Euromedia jsem si pořídila ještě Mluv a Sbohem, armádo!
O pár minut později a pár stovek lehčí jsem se marně hledala s Marky z Books are my life tak dlouho, až jsme se našly. Ještěže se osobně už tři roky známe.😍Společně jsme tedy vyrazily ke stánku Presco Group, pozdravit Lucku, která s námi komunikuje přes emaily a se kterou jsme se domluvily, že si na Světě knihy vyzvedneme balíčky k recenzi. Mimo domluvené novinkové omalovánky Kniha džunglí a Kráska a zvíře a deníčku Malého prince, jsme dostaly papírovou taštičku s dárečky uvnitř. K bločku byla propiska na zapisování důležitých myšlenek, Tic Tacy, Coca Cola, dopis a dva druhy Raw vegan tyčinek. No není to nádhera? Moc mě to překvapilo a potěšilo. Takové spolupráce jsou opravdu výjimečné. A nakonec jsem si Lucce drze řekla o placku Otolíny, protože ji měla na sobě a mě se prostě líbila a neměla jsem ji (i když knihu doma mám). Před návštěvou Presca jsem si ještě odskočila k vedlejšímu stánku (protože tam byla fronta a Lucka měla fofr), kde sídlilo nakladatelství Host a tam jsem si koupila sedmý díl série PAX - Dech smrti.


Po návštěvě Presca už byl čas oběda, takže jsem šla najít něco, kde by se dalo najíst, abych pak mohla vyrazit na bloggerské srazy. Sice jsem přišla k Výstavišti asi v 10:30, ale jak už jsem zmiňovala, hodinu jsem strávila před pokladnou. Jedla jsem v restauraci nahoře v pravém křídle. Jídlo bylo celkem fajn a dokonce se tam dalo v pohodě dýchat!
U oběda jsem potkala Rodaw s Verčou a Ells, se kterou jsem potom vyrazila směrem k blogerskému srazu Albatrosmedia. Na tomto srazu jsem strávila něco přes hodinu, jelikož jsem až tam konečně viděla většinu bloggerů a kamarádů. Také Olga, která nás bloggery má nově na starost je opravdu skvělý člověk. Znám ji ještě z dob, kdy hodně aktivně blogovala a já jsem teprve začínala. (Podpořte Olu zde.) Takže když jsem se dozvěděla, že nastupuje do Albatrosmédií a bude nás mít na starost, nemohlo mě potkat nic lepšího. Samozřejmě jsme se bavily o knihách, Humbooku a o jejím okně do knihovny (pro ty co nechápu, koukněte zde). Albatros nám poskytl dvě krabice knih k recenzi, jenže já jsem to zjistila dost pozdě, takže všechny horké novinky a největší pecky už byly rozebrané, ale i tak jsem ukořistila tři knihy. Žízeň jsem si vzala kvůli doporučení od Oly a musím se přiznat, že to bude má prvotina od autora (nevím jak se správně skloňuje jeho jméno). Knihu od Ladislava Zibury jsem už jednou doma měla, ale skončila u expřítele, takže teď mám vlastní výtisk (recenze zde) a učebnici Famfrpálu jsem vzala kvůli mamce. Je totiž velká fanynka Harryho Pottera, ale letos se mnou na Svět knihy nemohla, tak jsem ji přivezla alespoň malý dárek.
Na albatrosím srazu mi Vendea předala předem domluvené knihy. Nějakých se zbavovala, a tak jsem si dvě adoptovala. Tajemné touhy si chci přečíst už od doby, kdy kniha vyšla a Noc na Karlštejně se mi bude hodit k maturitě.
Díky instastories od pražských bloggerek jsem se dozvěděla o tom, že se na informacích dají koupit plátěné tašky s logem Světa knihy, takže jsem samozřejmě nemohla odolat a počítala jsem s tím, že si tašku koupím. Tu od Audiotéky jsem dostala po vyřčení tajného bloggerského hesla u jejich stánku společně s maskou na spaní.
Placky s logem "Kniha ti sluší" jste mohli ulovit u stánku Knihcentra. Vzala jsem jich víc, abych měla i pro vás do soutěže. Placku od bloggerky Dragell jsem si zamluvila už předem na facebooku. Ještě jednou ti tímto děkuji!

Jak můžete vidět s holkama jsme se pořádně vyřádily na instagrafu. Sice se mi nepodařilo vyhrát žádnou knihu, ale to nevadí! Celkem jsem si odvezla 14 krásných fotek (Bohužel všude tam, ke jsem se tvářím jako feťák, ale co se dá dělat 😂). Na další fotce můžete vidět jediný promo materiál, který jsem si letos ze Světa knihy odvezla. No bída! Čekala jsem, že pro vás něco nashromáždím do soutěže, ale nějak to nevyšlo. Ráda bych poděkovala Adris za to, že mi darovala svou záložku a Yoli tužku.. 💕

Jelikož se mi časově prolínaly tři akce, které jsem chtěla stihnout navštívit, nevěděla jsem jak se naklonovat. YOLi srazu jsem se nakonec vůbec neúčastnila, protože jsem si to užívala v přátelském kolektivu u Albatrosu. Po druhé hodině jsem zvedla kotvy a šla jsem ke stánku Slovartu, kde jsem si chtěla nechat podepsat knížku od blogerek z A Cup of Style. Byla tam jen Nikča, protože Lucka (druhá ze sester) je na Erasmu v Římě. Nějak mi to nevadilo, protože jsem si s Niky příjemně popovídala a s prodejci/manažery Slovartu taky. Pán jehož pozice v nakladatelství  mi zůstala neodhalena mi zdarma daroval letošní diář právě od holek z ACOS a přikázal mi abych si jej nechala podepsat. 😀Byla jsem hodně a mile překvapená a nabídku jsem samozřejmě neodmítla.
Moje poslední zastávka byla ve stánku Albatrosmedia. Předtím jsem byla pouze ve vedlejší kavárně a u instagrafu, ale dovnitř jsem nechodila, protože bylo pořád narváno a já jsem se nechtěla mačkat mezi všemi návštěvníky. Po úporném hledání nějakého nepoškozeného kusu Univerzity výjimečných jsem konečně nějakou popadla do ruky a šla si vystát tu obří frontu k pokladně. Do Humbooku si totiž chci pořídit a přečíst všechny knihy autorek, které za námi přijedou! Takže už na tom pracuju.. 😊
A nakonec samozřejmě nemůžu vynechat fotku té hromady co jsem si přivezla s sebou domů. Moje skóre dopadlo následovně - 7 koupených knih, 5 knih zadarmo, dvoje omalovánky a jeden diář taktéž zadarmo. Utraceno 1078 kč, což je průměrně 154 kč na jednu koupenou knihu. Já jsem víc než spokojená! 😊

I přes bolavá kolena a únavu jsem si sobotu maximálně užila. Bylo nádherné potkat všechny ty lidi, které znám přes písmenka, videa a insta streamy. Kdybych mohla takovéto dny zažívat každý měsíc bylo by to něco neuvěřitelného. Doufám, že se s vámi všemi uvidím v říjnu na druhém ročníku Humbooku, nebo za rok na Světě knihy 2018! 💙

Napsání tohoto článku/fotoreportu mi dalo fakt zabrat. U psaní článku jsem strávila tři hodiny, no vlastně skoro čtyři (nechápu jak) a to nepočítám všechno to focení. Takže jestli ho někdo dočetl až do konce, tak vám fakt upřímně gratuluju! A napište mi vaše dojmy..
Jaké knihy jste si pořídili na Světě knihy vy?
A kolik jste tam utratili?
Nakonec pár fotek navíc:
 Koruna byla hvězdou celého veletrhu!
Zleva: Marky, Zašitá v knihách, Kath, Vendea. Za fotku děkujeme Olince! 💙


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:
, , ,

14 komentářů:

 1. No, nemám co dodat, všechno už jsme probraly! Ale hezky jsi to sepsala a díky moc za skvělé zážitky ;) Těším se za rok :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já ti děkuju! <3 Já myslím, že se uvidíme spíš na tom Humbooku ne? :P

   Vymazat
 2. Pekný report, snad sa na Svet knihy niekedy pojdem pozriet :)

  OdpovědětVymazat
 3. no zavidim, fakticky, priste se musim prifarit k nekomu jako ty, abych stihla spoustu bajecnych veci, jako placky a platene tasky a spoustu dalsich veci... taky jsem byla u Presca, ale jinak nikde, moje dalsi spoluprace nejsou asi az na takove osobni urovni jako u nich... navic treba takovy Albatrosmedia beru jako ukoncene, protoze uz skoro rok mi nikdo neodpovida na emaily, takze nevim jestli se mnou jako takhle skoncily beze slova nebo co... ale jinak jsem si letosni SK taky uzila, rozhodne vic nez loni... a tvoje hromadka knih je proste paradni... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za krásná slova :) Ona Soňa teď u albatrosu končí, takže ta už ti asi nedopoví no.. A pokud snimi nemáš spolupráci doteď, tak asi už nic no :/ Oni si teď hodně vybírají podle sebe..

   Vymazat
  2. ja mela spolupraci pres fragment, ale mohla jsem brat vse mimo cooboo

   Vymazat
 4. Jako už jsem četla pár reportáží, kde psali o obrovské frontě na lístky....já teda přijela v půl desátý a u pokladny nikdo nebyl, takže jsem čekala jen chvíli ve frontě před palácem než otevřeli a absolutně jsem nechápala o jaký frontě na lístky to všichni mluví...to jako vážně bylo jen pár minut po mém příjezdu u pokladen tohle? nechápu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem tam byla cca těch 10:30 a bylo to na hodinu čekání no :D Jako ty fronty tam byly a budou vždycky, ale to k tomu prostě patří :D

   Vymazat
 5. Já chodím právě vždycky první den, protože tam je nejméně lidí a přijde mi, že si to tak nějak víc užiju, než když se prodírám davy :) Letos jsem se krotila, protože jsem se knižně "vyřádila" týden před tím, ale stejně se už těším na příští rok. Moc hezký článek ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já bych si to nemohla dovolit, mám to do Prahy přes 300km a vzhledem ke škole bych nemohla jet jindy než o víkendu :D A alespoň jsem v sobotu viděla všechny kamarády a kolegy.. Jinak věřím, že bez davů to musí být super! <3

   Vymazat
 6. Nádhera, nádhera a nádhera :) Někdy se tam musím také podívat.. i když ta fronta :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když přijdeš ve správný den nebo dobu, tak tam fronta není! :D

   Vymazat
 7. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Přidejte se k úspěšným Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

  Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  OdpovědětVymazat