1. června 2017

Noví obyvatelé - Květen 2017

Už třetím rokem se pro mě měsíc květen nesl ve znamení Světa knihy a samozřejmě mě neminula velká kupa přírustků. Většina knihomolů/bloggerů/booktuberů si v toto období udělá výlet do Prahy, nakoupí si tam tunu knih a pak je v bolestech vleče domů. Já jsem tak dopadla taky, teda úplně bolesti to nebyly, ale dalo mi to zabrat.
Jako první jsem si v květnu pořídila tyto dvě anglické krásky. Popravdě jsem je objednala v dubnu, ale než ke mně doputovaly byl už květen a já si je prostě jen vyzvedla. Teď už jen abych je zvládla přečíst.
Vypravěčku jsem vyloudila od Ells (prý mi ji vlastně dlužila) už na velký knižní čtvrtek. Měla mi ji dovézt na Svět knihy, ale nějak na to zapomněla, a tak mi ji potom dodatečně poslala. O pár dní později prodávala první díl nové špiónské série, který už jsem předtím četla jako eknihu a moc se mi líbil, tak jsem si knihu od ní koupila. Recenze na V tajných službách: Protřepat, nelíbat zde.
Políbenou ledem jsem si koupila ještě před jejím oficiálním vydáním a jakmile mi přišla domů, začala jsem číst. Knihu jsem zhltla tak rychle, že už se nemůžu dočkat dalšího a bohužel posledního dílu. Třetí stříbrná kniha snů mi přišla na recenzi od ZeeDee.
Protože moje milovaná Soňa odcházela z Albatrosmedia na mateřskou, poslala mi na rozloučenou obří balík knih. Původně jsme byly domluvené jen na Koruně a Bez srdce, ale to obří překvapení mi udělalo ohromnou radost. Druhý díl V tajných službách jsem každým dnem vyhlížela na eReadingu, ale pak mi přišla fyzická kniha a já se do ní prostě musela pustit (a pak jsem si pořídila i fyzický první díl viz. výše). Balík obsahoval ještě výtisk Políbené ledem, ale jelikož jsem si ji sama na začátku května koupila, tak o ni byla na blogu soutěž.
Sněhuláka a Kočičí mumii jsem do svých květnových přírustků zařadila až 31.5. tedy na můj svátek. Sněhuláka jsem marně sháněla v hardbacku a našla jsem ho v bazárku u Kosmasu. Bohužel tam nebylo specifikováno jakou má vadu, a když jsem knihu přinesla do školy ze zásilkovny, koukaly na to 4 páry očí a nic jsme nemohly najít. Později jsem si všimla, že Sněhulák nemá na hřbetu označení série takže mi tam chybí to HH7. Sice mě to dost mrzí, ale co se dá dělat. The Cat Mummy jsem si kupovala na AbeBooks jako podepsanou knihu, došla mi sice o měsíc později než měla, ale hlavně že přišla. Jak podpis vypadá, se dozvíte v nějakém dalším speciálním článku.
Tuto červenooranžovou hromadu jsem si přivezla z letošního Světa knihy. Podrobně jste si o tom mohli přečíst zde. Pokud vás zajímají nějaké moje kecy ohledně veletržních přírustků, mrkněte na speciální článek.
Novými obyvateli mé knihovničky se v květnu také staly tyto dětské knížky, které se daly kupovat a sbírat za bodíky v Penny Marketu. Pohádky jsem měla vždycky ráda, takže si pravděpodobně přečtu i tyto krátké jednohubky.
Na této hromadě knih můžete vidět všechny mé květnové novinky v pospolu. Tedy kromě těch veletržních a dětských knih z Penny, ty už se mi vytahovat nechtěly.
V květnu jsem nezapomněla ani na e-knihy. Manželé odvedle mi k recenzi poskytl portál eReading a na stejné stránce jsem si koupila i Zmizelé dívky, po kterých jsem už dlouho pokukovala.
Katy mi k recenzi pro změnu poskytl portál palmknihy.cz a Zemi příběhů jsem si koupila tamtéž. Caraval mi poskytl eReading ještě před Manželi odvedle a recenzi jste si již mohli přečíst zde.
V květnu mi přibylo 24 knih, 5 e-knih, dvoje omalovánky a jeden diář.
Co přibylo v knihovničce vám?
Kolik knih jste si koupili na Světe knihy?
Kolik peněz jste v květnu utratili za knihy? Já asi 2500kč, což je fajn částka za takové množství.


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

7 komentářů:

 1. Nádherná hromádka :-D Nejeden kousek mám taky na seznamu... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem na takové hromady zvyklá, sice by se mi to líbilo každý měsíc, ale už to není kam dávat :D

   Vymazat
  2. to ja spis resim penize nez misto :-D

   Vymazat
 2. Ehm... já radši pomlčím o mých přírůstkách v květnu :D Ale máš krásnou hromádku :) Země příběhů se mi líbila, Korunu si musím přečíst a Třetí stříbrnou mám taktéž v plánu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Bez srdce, Caraval, Univerzitu výkimečných a Tíhu vesmíru mám taky doma. :) Plamen pouště a Políbená ohněm mě láká. :)

  OdpovědětVymazat