5. července 2017

Čtecí plány | Červenec 2017


Jestli už mě nějakou dobu znáte, tak víte, že si nerada dopředu plánuji, co budu číst, jelikož jsem v tomhle strašná a nezvládám to dodržet. Naposled jsem si vybrala pár knih v dubnu a stejně jsem je všechny nepřečetla. Tyto čtecí plány měly být původně jen na pěti denní dovolenou k rodině, kam odjíždím příští týden, ale nakonec těch knih bylo tolik, že jsem si to dala na celý měsíc. Zkusím se hecnout k přečtení co nejvíce knih, tak jsem zvědavá, zda překvapím sama sebe. Ono totiž člověk si řekne, že o prázdninách bude mít více času na čtení než ve školním roce, ale opak je pravdou. 😕
Knihu Víš, že tě miluju? jsem okukovala ještě v edičním plánu Fragmentu a hodně jsem se těšila až konečně vyjde. Říkala jsem si, že to bude taková ta klasická romantická young adult na léto, kterou se nedá nic zkazit. Po tom co tuto knihu už několik českých a slovenských bloggerek četlo a nebyly z ní příliš nadšené, se má očekávání trochu zmenšila, ale i tak se na knihu hodně těším. A také je to jeden z mála případů, kde se mi česká obálka líbí více než ta originální.

Poušť v plamenech jsem okukovala už na letošním Světě knihy, kde si jí nějaké z mých kolegyň ulovily na Albatrosáckém srazu k recenzi. I když jsem na knihu byla zvědavá, tak mi ji jedna z kamarádek začala vymlouvat s tím, že tam je western atd. Což mě moc neláká, ale doufám, že to nebude tak výrazný prvek knihy.
Případ ukradeného zubu aneb pokračování božského a netypického Jackabyho jsem si vybrala hned ze dvou důvodů. Tím prvním je to, že se na knihu nesmírně těším už od dočtení prvního dílu, který jsem četla na loňské dovolené (shoda náhod) a druhým důvodem je moje mamka, která také první díl již četla a na pokračování se také těší, takže může na dovolené číst i ona. Styl Sherlocka prostě miluju, tudíž tato kniha je jako stvořená pro mě.

Nový detektivní román Osm od Radky Třeštíkové je podobný případ jako výše zmíněný Případ ukradeného zubu. Mamka před pár dny dočetla Radčiny Bábovky, a protože Osm je nyní žhavá novinka, tak beru tuto knihu jak pro sebe tak pro mamku. Uvidíme, kdo ji přečte či ne. V mém dovolenkovém TBR je Osm až na pomyslném konci, tudíž zbyde-li na tuto netypickou detektivku čas, určitě se to dozvíte.
První díl dystopické trilogie Univerzitu výjimečných - Zkoušku už mám v hledáčku několik měsíců. Vlastně už od doby kdy kniha vyšla, ale protože její autorka Joelle bude v říjnu na Humbooku, tak už bych si měla knihu konečně přečíst. Druhý díl mám naštěstí také, díky ambasadorskému balíčku.

Červnová novinka Možná jednou byla taková moje odměna ode mě pro mě za vysvědčení. Řekla jsem si, že když mám půlku střední za sebou s vyznamenáním, tak se musím odměnit a prostě jsem šla vyprázdnit peněženku do Dobrovského. Knihu jsem okukovala už v originále, protože autorka je jedna z mých nejoblíbenějších, ale když jsem se dozvěděla, že se letos dočká českého překladu tak jsem si na ni počkala.
Nádherně graficky zpracovaná kniha Bestie je zvíře mi nesmí v mých letních plánech chybět. Zamilovala jsem se hlavně do naprosto komunikativní, inspirativní a milé autorky. Po přečtení knihy můžete na webu čekat rozhovor právě s Peternelle, která mi ochotně odpověděla na několik otázek. Zároveň mi poslala bookplate do mé knihy a dvě podepsané záložky, z nichž o jednu bude soutěž. Rozhovor vyjde v češtině i v angličtině.

Paní půlnoci je pěkná bichle (nechápu proč je to paperback, když stejně k ostatním knihám od autorky velikostně neladí), ale i tak do mých letošních prázdninových čtecích plánů patří. Jsem zvědavá, jestli raději přečtu všechny ostatní knihy a na Paní se vykašlu, nebo prubnu těch 608 stránek a přečtu méně dalších knih. Čemu byste dali přednost vy?
Nesmím zapomenout ani na tyto dvě krásky, které zatím nemám fyzicky, jelikož jedna vychází v srpnu a druhá až v září 2017. Jedná se o Navždy s Láskou Lara Jean, třetí a závěrečný díl trilogie Všem klukům, které jsem milovala a novinkovou Krverůž od autorky Šepotání, která nás navštíví na říjnovém Humbooku! Díky Albatrosmedia a tomu, že mám tu čest být ambasadorem Humbooku jsme tyto knihy dostali předem v elektronické verzi a já se na obě moc těším. Můžu prozradit, že Laru už jsem stihla při psaní tohoto článku dočíst a Krverůž bude pořádná bichlička s 460ti stranami!
Tady už můžete vidět všechny fyzické krásky pohromadě. Celkově mám naplánováno deset knih. Osm fyzických a dvě eknihy.
Nakonec trošku normálnější fotka všech knih pohromadě. 😊
Četli jste nějakou knihu z mého seznamu?
Zaujala vás nějaká kniha, o které jste dosud neuvažovali?
Plánujete si knihy, které byste chtěli za daný měsíc přečíst, nebo to necháváte na náhodě?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

17 komentářů:

 1. Poušť v plamenech je skvělá! :) Na western taky nejsem, kovbojové mě nikdy nebrali, ale tohle je něco úplně jiného. Fakt se mi to moc líbilo, nemáš se čeho bát. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Poušť v plamenech si rozhodně přečti, je úžasná! ♥ Doma mámi Bestie je zvíře, Víš, že tě miluju? a Univerzitu výjimečných, ale kdo ví, kdy se k nim dostanu? :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že minimálně Univerzitu výjimečných si musíš(musíme) přečíst před Humbookem! :D

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Já CoHo miluji, takže doufám, že budu milovat i tuhle knihu ♥

   Vymazat
 4. Víš, že tě miluju? a Možná jednou mám v plánu taky číst, ale s ní mám i dalších devět knížek a absolutně nevím, jak to za tyhle prázdniny stihnu, jelikož jsem tak trochu zlenivěla, co se týče čtení :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se právě snažím tento rok hodně číst, jelikož ten loňský jsem to flákala a mrzelo mě to :D Koukám, že nejsem jediná kdo si nemůže vybrat co bude číst.. :D

   Vymazat
 5. "Víš, že tě miluju?" jsme zrovna před dvěma dny dočetla. Není to nic náročného, hodně oddechové čtení. Pár postav mě tam štvalo, ale i tak to byla milá knížka a trochu jsem nebyla spokojená s koncem, ale co se dá dělat :D Jsem zvědavá jak se ti knížka bude líbit :-)
  Mrs. Jungová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že se mi líbit bude protože romantické naivní slaďárny to je přesně něco pro mě :D

   Vymazat
 6. Univerzitu výjimečných si chci taky přečíst :)

  OdpovědětVymazat
 7. krasna hromadka, tak ti preji at je stihnes nejlepe vsechny :-) taky se musim pustit do Pani pulnoci...

  OdpovědětVymazat
 8. Skvělý článek!! :)
  Víš, že tě miluju? jsem četla a rozhodně doporučuji. Mně se moc líbila, asi jsem ta jediná komu se to nehorázně líbilo. To je asi tím, že miluji romantické slaďárny. :D
  A knihu Možná jednou bych si moc ráda přečetla. Od autorky jsem četla pouze Bez naděje a Život jedna báseň a moc se mi ty knihy líbily, tak věřím, že i tato mě dostane. :)
  Měj se krásně.

  Reading With Lucy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc Luci ♥ Já je také miluju, takže si myslím, že se mi to bude líbit stejně jako tobě :D A doufám, že kniha od CoHo nezklame ani mě ani tebe :)

   Vymazat
 9. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat