1. července 2017

Noví obyvatelé - Červen 2017

Jsou tady prázdniny! Aneb dva měsíce v roce, na které se všichni školou povinní tak moc těší a přitom to všechno uplyne tak strašně rychle. Ovšem dneska ještě zabrousíme trochu do minulosti a podíváme se na to, jaké knihy se zabydlely v mé knihovně v měsíci červnu.
První knihou, kterou jsem si v měsíci červnu vyzvedla na prodejně Oxford books byla druhá kniha od Nicoly Yoon, kterou můžete znát díky jejímu debutu Všechno úplně všechno. Caraval jsem měla objednaný z Bookdepository, a přestože už jsem ho četla v češtině jako eknihu, chtěla jsem ho v angličtině, protože Britské vydání je zkrátka krásné a fotogenické (zejména z boku) a navíc mám k této knize svou první knihomolskou svíčku!
Hned druhý den v měsíci mi dorazil úžasný novinkový balíček knih k recenzi od Albatrosmedia, z nichž už jsem stihla zrecenzovat Falešný polibek a u nového vydání Harryho Pottera snad recenze ani není potřeba. I tak čekejte nějaké mé vyjádření k této knize, kterou jsem četla poprvé (neukamenujte mě).
Pár dní na to mi dorazil první balíček pro ambasadory Humbooku, ve kterém na mě čekal druhý díl Univerzity výjimečných a kniha Kyvadlo, kterou si vybrala mamka za mou výhru fotky měsíce v Humbook newsletteru. (pokud ještě neodebíráte náš newsletter, tak šup do toho!)
Další knihy jsem si koupila v Knihách Dobrovský. Láska v prachu hvězd u mě našla domov, když jsem si do školy zapomněla vzít knihu a měla jsem poměrně dost volného času na čtení a druhý díl Hranice nevinnosti byl ve slevě (i když ne tak velké jako na internetu a navíc se mi hodil do série, tak jsem ho tam nemohla nechat.
Těmito pěti krasavicemi jsem si udělala radost z červnové výplaty. Co k tomu víc říct.. 😀
Mamka od počátků HP miluje Nebelvír, tak jsem si řekla že ho do sbírky pořídím v té limitované výroční edici. Světe div se, pak podle testu zjistíme, že mamka vlastně spadá do Havraspáru. No neva, tak já jsem prej teda Nebelvír. Na to že jsem HP četla až teď, tak je zcela normální, žeuž mám doma tři vydání.
Nicolu Yoon a její debut jsem už dneska zmiňovala. Doufala jsem, že Jota udělá u tohoto filmového vydání paperback. Bohužel nakladatelství jen změnilo papírový přebal, jinak je to úplně stejné jako první vydání. Kniha měla 29.6.2017 premiéru v kinech.
Paní půlnoci i Mé jméno je nikdo mám k recenzi od portálu Fantasya. Pokud jste viděli můj unboxing, tak jistě víte, že mi Paní půlnoci přišla v dost pokrčeném stavu což se mi vůbec nelíbilo a doteď jsem se s tím nesmířila.
Tuto dvojku jsem si pořídila z druhé ruky. Dreamologie je z antikvariátu a Víš, že tě miluju? mám od blogerky Adris, která dostala knihu k recenzi a moc se jí nelíbila.
V červnu jsem také nově navázala spolupráci s nakladatelstvím Slovart, které mi poskytlo k recenzi knihu Bestie je zvíře, jelikož s autorkou brzy na mém webu najdete rozhovor, a tak by se hodilo mít její knihu konečně doma. Novou knihu od slovenské autorky Miroslavy Varáčkové mi poslali jako dárek.
Divoká píseň byla jediná kniha, kterou se mi podařilo ukořistit na Pražské blogerské merendě. Jelikož jsem prcek byla jsem od stolečku plného knih skoro hned odstrčena. Většina blogerů odcházela s minimálně dvěma knihami, no nevadí, tak třeba jim to natřu příště. Bajky barda Beedlyho jsem dostala na recenzi od portálu Fantasya, kterou si můžete přečíst zde.
Jelikož Albatrosmedia tradičně zavírá na dva týdny sklady, tak nám bylo oznámeno, že si máme napsat hned, chceme-li něco k recenzi. Nakonec jsem si řekla o novou knihu Radky Třeštíkové a knihu, kterou hodně doporučovala Marky, až mě na ní zvládla nalákat.
Přírustky z června krásně uzavírá trojice knih, kterou jsem si koupila jako odměnu v Dobrovském za vysvědčení s vyznamenáním. Byl to takový hezký dárek odemě pro mně. 😀
Na společné fotce chybí dvě knihy. Jednou z nich je Justýnka a asistenční jednorožec, kterou jsem půjčila jednomu nadřízenému v práci, dříve než jsem stihla nafotit přírustky a druhou z nich je ekniha Noční lov, kterou mi k recenzi poskytly palmknihy.
Jaké knihy jste si v červnu pořídili vy?
Četli jste některou z knih, nebo ji máte na wishlistu?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

7 komentářů:

 1. tak to je slusna hromadka a nejednu knihu ti pekne zavidim :-P

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, toho je. :) Paní půlnoci bych chtěla přečíst někdy během prázdnin, Caraval plánuju časem (akorát v češtině :D) a Všechno, úplně všechno jsem si chtěla pořídit, ale pokud to je pořád to staré vydání a jen dostalo přebal navíc, tak na to asi prdím. Mně se to první/růžové/přeplácané vydání tak strašně nelíbí!!! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak píšu, Caraval jsem četla v čj ale koupila si ho v aj.. :D Mně se právěže to staré vydání Všechno úplně všechno taky nelíbí, takže mě to naštvalo :(

   Vymazat
 3. Páni, slušně ses rozšoupla :D Ale mám radost, že tentokrát víc než já, tak nemám špatné svědomí ze svých přírůstků ;)

  OdpovědětVymazat