3. července 2017

Zrušme všechna pravidla | Koruna | O knize krátce

Formát O knize krátce jsem si po domluvě 'převzala' od kamarádky/kolegyně bloggerky Ells, která nedávno zveřejnila svůj první názor na knihu touto formou. Tento krátký článek nemá být recenze, ale zkrátka něco, kde se o knize dozvíte pár informací, postřehů či (ne)doporučení. Bohužel všechno co není prvním dílem ze série nebo samostatnou knihou se recenzuje poměrně těžko, neboť si člověk musí dávat pozor spoilery aj. znáte to.
Dnes vám tedy v několika bodech představím závěrečný díl princeznovské série od Kiery Cass.
Princezna Eadlyn už se nezdá tak rozmazlená, odtažitá a nafrněná jako v předchozím díle (Dcera). Stala se z ní cílevědomá, chytrá a sympatická budoucí vládkyně Illey, která si jde tvrdě za tím co chce a jak to cítí. Toto vyspění hlavní hrdinky ihned zlepšuje celkový dojem z knihy.

Srdce každého fanouška nejen Selekce zaplesá, když vám ke konci konečně dojde, kdo se stane tím vyvoleným a vyhraje první mužskou Selekci v historii Illey. Aneb Eadlyn kašle na pravidla a řídí se svým srdcem. Kdo tedy bude stát po jejím boku na královském trůnu? Schválně jestli to uhodnete.

 Dcera ani Koruna se rozhodně nevyrovnají původní trilogii o Maxonovi a Americe. Nicméně je to fajn cesta jak se vrátit do jejich světa a zjistit jak to vlastně bylo dál, a že jejich život neskončil svatbou.

Kniha obsahuje zvýšené napětí ohledně nastávajícího ženicha pro princeznu, a přestože čtenář může postupně vytušit kdo se jím stane, já jsem byla mile překvapená. Samozřejmě nechybí romantika, upřímnost, láska a přátelství.

Koruna je milé, lehké, oddychové a rychlé čtení na léto, které vás rozněžní i zrelaxuje. Je to kniha vhodná do pohody někam k vodě nebo na dlouhé letní večery, i když tuhle budete mít přečtenou za jeden jediný večer.
Za poskytnutí knihy mnohokrát děkuji Albatrosmedia. Knihu si můžete zakoupit zde.

Autor: Kiera Cass
Originál: The Crown
Počet stran: 272
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, nikdy si nemyslela, že by se snad mohla zamilovat do některého z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka jako její rodiče nečekala. Jen počítala dny a modlila se, aby už konečně mohla všechny poslat domů. Ovšem po mnoha událostech, které se odehrály v paláci, si začíná uvědomovat, že možná není nejlepší nápad být na všechno navždy sama. A navíc někdy srdce dokáže překvapit i toho nejotrlejšího cynika. Ale co když Eadlyn už ani nebude mít na výběr a bude muset učinit volbu, která je náročnější a důležitější, než by si kdy pomyslela…?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

5 komentářů:

 1. Korunu jsem četla a byla naprosto skvělá!:)
  Docela mě i mrzí že už je celá série u konce, Eadlyn jsem si hodně oblíbila:)
  Mrs. Jungová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky je mi to vlastně docela líto, ale nic se nedá natahovat věčně..

   Vymazat