28. srpna 2017

Ajaj, z názvu zmizelo písmeno

V červnu letošního roku se na blogu BO KNIHA objevil zajímavý článek pojednávající o tom, jaké by to bylo, kdyby z názvu knihy zmizelo jedno písmeno a o čem by taková nově vzniklá kniha byla. Jelikož jsem se u článku dost nasmála a hned mě napadaly nějaké vlastní varianty názvů knih bez jednoho písmena, rozhodla jsem se, že vymyslím a napíšu něco podobného. Po osobní domluvě s autorkou již zmíněného blogu mi bylo náležitě požehnáno. Ba naopak Kačka byla nadšená z toho, že se motiv článku bude šířit dál.
Pro dnešek toho není tolik jako v originálním článku, ale snad základní princip pochopíte. Nezapomeňte, že žádná z knih reálně neexistuje a to o čem knihy jsou, je zcela vymyšlené.

HARRY POTTER A ÁMEN MUDRCŮ - Nejznámější mudrcové světa sestavili ty nejlepší profesionální kouzelnické modlitby, a ano o tom to všechno je. Ámen.
OČNÍ LOV - Vrah zabíjí své oběti především kvůli očím. Fascinují ho - loví je, sbírá je, miluje je. Kdo bude jeho obětí tentokrát?
SNÍH NEBO OPEL - Dobrodružný příběh o tom jak starý model automobilu Opel brázdí prakticky neprůjezdnou lesní cestu skrz sněhovou vánici. Zvládne veterán dojet do svého cíle?
ODPUSŤ MI MEGA - Dlužíte miliony a nevíte si s tím rady? Přihlaste se do nové televizí reality show "Odpusť mi mega". Když po splnění několika úkolů zvítězíte, zmenšíme vaše dluhy. Pobavte se, zasmějte se, poznejte nové věci a buďte osvobození od dluhů.
ŽIVOT NA TRAPOLÍNĚ - Trapolína je vesnice uvnitř Smíchovce, kde se obyvatelé cítí trapně dnes a denně. Jak to vlastně s tou trapností je? O tom vypráví příběh mladé Tallulah, která se do této vesnice přistěhuje a nezná tam nikoho kromě podivné dívky Anabelle.
KOČIČÍ VÁLENÍCI - Dojemná a relaxační série o tom jak vaše kočka zleniví po kastraci, přestěhování se do nového bytu nebo když se jí prostě zachce. Upozornění: Lenost je návyková.
LÉTO, KDY JSME SE POKALI - Otevřená zpověď obyčejné mladé dívky, kterou ve čtrnácti letech učarovala víra. Pravdivý příběh o tom jak se během jednoho léta lze stát striktní křesťankou. Doporučeno pro ateisty.
Napadla vás nějaká vlastní varianta?
Bavilo by vás pokračování?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

18 komentářů:

 1. Skvělý článek, opravdu jsem se nasmála! :D A je škoda, že jsou jenom vymyšlené, některé by podle mě mohly být super! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Tak na tomto som sa dobre pobavila! :D Musím povedať, že občas aj mne vypadnú písmenká a vyzerá to veľmi komicky :D
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 3. :D Máme tu zajímavé nové knižní tituly :D

  OdpovědětVymazat
 4. To je vtipný nápad! Rozhodně se mi líbí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle je skvělý! Možná se taky přidám :D

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrá práce! By člověk nevěřil, kolik srandy z jednoho nápadu může být. :)
  Váleníci a Ámen mudrců - fakt boží! :D

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, skvělý článek a nápad! Obzvlášť sníh nebo Opel :D mohla bych to na svém blogu také vyzkoušet? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, samozřejmě že mohla! Budu ráda, když mi potom pošleš odkaz :)

   Vymazat