9. srpna 2017

Můj vysněný čtecí koutek n.2

Na začátku srpna mě, stejně jako skoro všechny knižní bloggery, oslovil internetový vyhledávač Biano.cz. Nabídli mi, abych na svém blogu zveřejnila svou představu vysněného čtecího koutku, skládajícího se z knihovny a čtecího křesla, které najdu na jejich webu. Jako odměnu může jeden ze zúčastněných bloggerů svou vysněnou knihovnu společně s již zmiňovaným křeslem na čtení vyhrát. Za účast nám všem bude darována poukázka na knihy do internetového knihkupectví Martinus.cz. Nebudu popírat, že by se mi taková poukázka nehodila, ony ty knihy totiž žerou dost peněz a vlastně i místo, takže tu knihovnu bych potřebovala taky. Kolegové knihomolové mě jistě chápou.

Aktuálně žádný svůj vysněný čtecí koutek nemám, protože čtu převážně v posteli nebo MHD. Dalším důvodem je také to že v pokoji nemám místo na další knihovnu ani na křeslo či gauč, které bych si na čtení přála. Holt Kamilo když jsi chtěla velkou postel, máš to mít. V budoucnu bych ráda měla samostatnou místnost na knihy, ale to bych se asi musela odstěhovat od rodičů.

- A teď už k jednotlivým produktům -
S výběrem křesla jsem měla trochu problém, jelikož jsem nenašla žádné, které by naprosto vyhovovalo mému stylu. Vybrala jsem si alespoň toto relaxační lehátko, které působí docela pohodlně. Líbí se mi obě barevné varianty a taktéž by se mi obě hodily do interiéru, jelikož mám bílý nábytek s černým sklem.
Mezi knihovnami bych si vybrala hned několik variant, samozřejmě se všechny drží mé oblíbené bílé barvy. Na koláži můžete vidět pět knihoven, které mě zaujaly asi nejvíce. Vysoká s pěti policemi je taková ta klasika, kterou najdete ve většině domácností, stejně tak její nižší sestru se čtyřmi poličkami. Druhá vysoká knihovna mě zaujala různou výškou polic, stejně tak jako ta, která střídá čtverce s obdélníky. Bílá knihovna s šedou výplní je výhodnější než profláknutá čtvercová z Ikey jelikož se tam vleze více knih. Neumím si vybrat jen jednu.

A abych do případné nové knihovny měla co dát, vybrala jsem si dvě knižní novinky od nakladatelství YOLi, které v poslední době četlo a doporučovalo mnoho mých kolegyň. Těmi vyvolenými jsou Růže pro Charlotte a Tisíc polibků. Obě by to měly být lehké, letní, romantické oddychovky, takže jsem na ně docela zvědavá. Na více knih, po kterých poslední dobou pokukuji, se můžete podívat zde.

Článek podobného rázu už jste mohli vidět na mnoha knižních blozích, i přesto budu ráda, když mi dáte vědět, zda máte stejný vkus na čisté, bílé a jednoduché knihovny jako já. Přijde mi, že všichni mají rádi motiv dřeva, skleněné vitríny, poličky a nevím co všechno, ovšem já z těchto věcí nemám ráda ani jedno.

Stránky Biano.cz neslouží jako samostatný internetový obchod. Vše co tam najdete je z různých e-shopů, a tak vás to po kliknutí na zvolený produkt přesměruje na daný e-shop, kde se dá vámi požadovaná věc zakoupit. Biano zkrátka slouží jako místo, kde najdete spoustu věcí a inspirace pohromadě a nemusíte prohledávat jednotlivé eshopy zvlášť.


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

6 komentářů:

 1. To křeslo vypadá strašně zajímavě. Nevím jak by se na něm leželo, protože já nevydržím dlouho sedět nebo ležet na jednom místě :D
  Jinak černobílá varianta se mi líbí, máme takovou ložnici, ale na čtení potřebuji hnědou kolem sebe, proto mám nejraději čtení v přírodě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky ne, jedině v autě nebo MHD vydržím dlouho na jednom místě :D
   Tyjo tak s tím jsem se ještě nesetkala, že by někdo potřeboval nějakou určitou barvu kolem sebe :O Já bych se v přírodě asi nesoustředila :/

   Vymazat
 2. Takové křeslo by se mi moc líbilo, hezky bych se natáhla a četla bych si. Hm, nádherná myšlenka :)

  OdpovědětVymazat
 3. To kreslo neni muj styl, ale pohodlne urcite bude perfektne!💗✔️ Jinak cteci koutek jsem mela v planu si domu poridit nekolik let ale nakonec by se mi neveslo, tak jsem si ho udelala hned u postele;))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě se právě taky nikam nevleze :( Takže holt postel vítězí :D

   Vymazat