1. září 2017

Noví obyvatelé - Srpen 2017

První den v září je pro školáky obvykle docela očekávaný den. Tedy pokud nejdete na střední nebo vysokou, tam už se studenti tak moc netěší. Díkybohu letos máme alespoň jeden víkend navíc, takže můžeme naše školní můry odložit na ono osudné pondělí. Ovšem dost tohoto polemizování nad něčím co nám ubírá čas ke čtení a pojďme se podívat na knihy, které jsem si před začátkem školního roku, tedy v srpnu, koupila.
Začneme knihami v angličtině. Minulý měsíc jsem vám ukazovala Annu a Islu, ale bohužel Lola přišla až v září. Asi si ji chtěli čeští celníci přečíst jinak opravdu nevím, proč mi ji zabavili. Knihu The Distance Between Us už jsem stihla přečíst a jsem za to na sebe moc pyšná.
Reading copy Šesti vran obletěla blogosvět. Všichni se do knihy okamžitě pustili, ale já? Rozečetla jsem raději další tři knihy, protože číst jednu je mainstream, žejo. V Knihách Dobrovský jsem narazila ve slevě na knihu, kterou jsem si chtěla už dlouho pořídit, a tak jsem neváhala a vzala si jí.
Paperbacky série Milénia se nějakým záhadným způsobem dostali do akce kolem 70kč. Já jsem tuhle sérii kupovala především kvůli mamce, protože kdysi jsem zkoušela číst Muže, kteří nenávidí ženy a ani po přečtení třetiny mě kniha nějak nechytla. Mamce se knihy podle anotací líbily, tak jsem si řekla, že jí udělám radost a koupím je. Aby bylo v balíčku i něco pro mě, rozhodla jsem se, že si konečně pořídím Pomstu & Rozbřesk, kterou už jsem si dlouho přála. Knihy už jste mohli vidět v unboxingu.
První várka novinek z Albatrosmedia! Třetí díl o úžasné Laře Jean jsem si přečetla už s předstihem jako ebook, ale fyzická kniha má prostě své specifické kouzlo. Na Ledovou krev mě nalákali CooBoo blogeři, kteří ji dostali jako reading copy na letošním Světě knihy. Očekávám průměrnou young adult fantasy, tak snad nebudu zklamaná.
Deník kocoura Modroočka je kniha mého dětství a i když Malého prince už mám doma, nemohla jsem si ani jednu z těchto knih nechat uniknout. Seženete v Albertu za 10 nasbíraných bodů.
Druhá várka novinek z Albatrosmedia, jupí! Na Harryho Pottera v novém vydání jsem se těšila, protože jak už možná víte, já jsem tuto sérii ještě nečetla a chci ji číst v tomto krásném novém vydání. Snad na Harryho přijde řada ještě v září, abych mohla navázat hned na další díl, který bude vycházet. Sníh nebo Popel je v zahraničí velmi vychvalovaná kniha, spíš tedy trilogie. Po této knize jsem pokukovala už v originále, ale když jsem zjistila že bude letos v češtině, tak jsem si počkala. Trochu mě mrzí, že tato krásná obálka je jen na papírovém přebalu.
Jako obvykle zde můžete vidět všechny mé srpnové novinky pohromadě. Pokud mě nešálí mé matematické schopnosti, knih je dohromady 16. Myslím si, že v září bude toto číslo ještě vyšší, jelikož si chci dokoupit nějaké knihy na Humbook, vyjde pořádné množství novinek a taky si plánuji dokoupit eknihy ze série Royalů. No bude toho požehnaně a moje peněženka brečí už teď.
Máte nějakou z mých nových knih?
Četli jste nějakou? A co na ni říkáte?
Na kterou knihu se v blízké době nejvíc těšíte?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

10 komentářů:

 1. Na Pomstu a Rozbresk sa chystám aj ja, lenže sa neviem dokopať ku jej kúpe XD Sníh nebo popel plánujem tiež čítať, ale počkám si na prvé recenzie, pretože už sa mi nie raz stalo, že kniha, ktorá bola v zahraničí ospevovaná, tak u nás veľa chváli nemala. Nebudem riskovať :D

  Malého princa som si tento mesiac kúpila aj ja :3 V takom malom rozkošnom vydaní a zbožňujem v ňom listovať :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dokopala :D Sníh nebo popel už je chválen i u nás, takže za to jsem hrozně moc ráda :)

   Vymazat
 2. Ty paperbacky Milénia mě taky hodně lákají, taková akce, které nejde odolat, akorát nevím, jestli stále ještě platí :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Sníh nebo popel bych si také ráda přečetla, tak snad se ke knize brzy dostanu. Jelikož jak říkáš, v zahraničí je velice vychvalovaná, tak jsem zvědavá co na ni řeknu já :)
  Mrs. Jungová

  OdpovědětVymazat
 4. Ježiš, to je taková nádhera <3 Všechny si je užij!!! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ách, já chci Sníh jeno Popel a Šest vran 😍

  OdpovědětVymazat