1. listopadu 2017

Noví obyvatelé - Říjen 2017

Je strašné, jak ten čas letí, s tímhle tempem tady za chvíli bude nový rok. Ostatně jako každý měsíc mi opět přijde, že říjen uplynul jako voda a já jsem tu zase s novými obyvateli mé knihovny.
Mými prvními říjnovými přírustky byl závěrečný díl trilogie Šepotání a povídková kniha Běsnění, které jsem si pořizovala primárně kvůli Humbooku, abych si je tam mohla nechat podepsat.
Ve stejné objednávce jsem také pořídila třetí díl pentalogie Květy z půdy, do které se moje mamka úplně zamilovala. Zítra mi má přijít moje narozeninová objednávka, kam jsem přihodila poslední dva díly, takže bude mít mamka zase co číst. A jelikož maturita pomalu, ale jistě klepe na dveře, pořídila jsem si konečně také něco do povinné četby.
Prvními recenzními výtisky v říjnu byly dvě novinky, na které jsem se neskutečně těšila. Přestože Oko za oko jsem z valné části pozapomněla, čtení Ohně a plamene jsem si neskutečně užila. Diabolika jsem okukovala už v originále, ale jelikož je to sci-fi, tak jsem do toho nešla. Snad se ke knize dostanu co nejdříve.
Tyto reading copies, tedy knihy v neprodejném vydání jsem dostala na knižním festivalu Humbooku ve VIP balíčku. Bohužel na Dívku z inkoustu a hvězd jsem zatím neslyšela jedinou kladnou recenzi, knihu jsem taktéž okukovala už v angličtině, tak uvidíme, jaká bude. Velkou knihovnu jsem číst neplánovala, ale kniha vypadá zajímavě, takže si ji také určitě jednou přečtu.
Tyto dvě knihy rozhodně pasuji na největší krásky tohoto měsíce. Na obě jsem se maximálně těšila a opět jsem je okukovala už v angličtině, ale protože jsem si jistá, že angličtinu bych vzhledem k tématům nezvládla, jsem ráda, že jsem počkala na překlad. Doufám, že další díly vyjdou v Česku brzy.
Obě tyto knihy jsem si vlastně pořídila za poukázky. Měla jsem jednu do Martinusu, kde jsem si objednala velmi kontroverzní a propíranou knihu Do vody a ačkoliv to se zbožím nijak nesouvisí, byla jsem poměrně zklamaná z reklamních předmětů. Všude totiž vidím, co ostatní našli u svých objednávek a já tam měla jen jednu záložku. No neva. Hadrového panáka jsem ulovila v NeoLuxoru, kam jsem dostala poukázky na narozeniny od své kamarádky.
Přestože jsem si chtěla velmi populární a úžasný komiks Dospělost je mýtus pořídit už dávno, dokopala jsem se k tomu až teď když vyšel druhý díl. Jo a taky mě hodně nakoplo to, že na albatrosmedia nebyl skladem, takže jsem běžela do Dobrovského a řekla jsem si „Teď nebo nikdy“. Ubulenou hromádku štěstí jsem dostala na své osmnáctiny, které jsem v říjnu měla, od mé úžasné kamarádky. První díl se mi líbil víc, ale oba jsou boží.
Svou první Harlekýnku v životě jsem dostala od mé úžasné kamarádky a také blogerské kolegyně Vendey. Je to v podstatě takový náš vtípek, který odstartovala Ola a vy ho můžete znát jako #zhavecteni ve vlaku. Ola natáčí na instagram Albatrosmedia Čtení ve vlaku a jednou tam měla Harlekýnku z řady Desire a tak to celé vzniklo. Ačkoliv poezii moc nemusím, Prokletí básníci mě zaujali a tak jsem si pořídila Rimbaudovu sbírku Má bohéma, která je místy docela vtipná.
Možná jste zpozorovali obrovský boom okolo výprodeje anglických knih v Levných knihách. Kromě těchto dvou jich tam nejdete ještě spousty, avšak já se zatím chystám už jen na knihu The Sky is Everywhere.
Poslední knihou měsíce října je v poslední době hodně probíraná a diskutovaná detektivka/thriller. Na sběratele motýlů se neskutečně těším, tak snad mě nezklame.
Po dlouhé době mě také zaujaly novinky od Audiotéky. Obě knihy jsem si chtěla tak jako tak přečíst, a jelikož za měsíc nastupuji na delší dobu do nemocnice, budou se mi audioknihy hodit. Nejspíš nebudu schopná číst, tak alespoň nějak zůstanu ve spojení s knihami. Můžu prozradit, že jsem nevydržela a Ženu z kajuty č. 10 už mám za sebou a recenzi chystám v nejbližších dnech.
Tak a tady už můžete vidět všechny mé říjnové novinky pohromadě. Pokud dobře počítám je to 15 knih a 2 komiksy.
Četli jste nějakou ze zmíněných knih?
Plánujete si pořídit a přečíst Hadrového panáka?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

8 komentářů:

 1. Ty jo, mas samy pecky ktery taky ocekavam. :-) Jinak v levnych knihach sem videla, ze se rozjeli s aj knihama az me mrzi, ze ji neumim poradne abych je mohla cist. Uzij si cteni a at se ti libi. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, no jsem zvědavá co se v LK ještě objeví :D

   Vymazat
 2. To je docela dost knih! :) Nejvíc mě zaujaly oba komiksy, původně jsem je sama číst nechtěla, ale čím dál víc mě lákají. Stojí to za to si je koupit?
  Ani jednu z těchto knih jsem zatím nečetla... Každopádně na sérii Šepotání se v nejbližší době chystám.

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná hromádka. Máš tam pár zajímavých kousků, které mě taky zaujaly. Možná časem je pořídím taky :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ráda bych si přečetla Magonii, Tisíc kousků tebe a Diabolix :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavá zda a kdy se k nim dostaneš (stejně jako já) :D

   Vymazat
 5. Tak mně teda přišlo, že na Dívku z inkoustu a hvězd slyším jenom chvály... :D Láká mě Magonie, Velká knihovna a samozřejmě bych mohla dokončit Šepotání oběma díly, co jsi zmínila... a jsem ráda, že se ti Rimbaud líbí, sama ho (i s jeho poezií, samozřejmě) nadevše miluju :D

  OdpovědětVymazat