1. prosince 2017

Noví obyvatelé - Listopad 2017

Zase je tu prosinec. Achjo, čím jsem starší, tím rychleji ty roky plynou. Každopádně letos jdou vánoční svátky nějak mimo mě, takže to zas tak moc nehrotím, ale Vánoce si rozebereme až příští měsíc. Teď jsou na řadě nové knihy za listopad.
Prvními listopadovými přírustky byly knihy z mé narozeninové objednávky, kterou jsem si teoreticky nadělila od sebe pro sebe. Temnější tvář magie jsem si chtěla pořídit už v květnu na světě knihy, ale než jsem se ke stánku Arga dostala, kniha byla vyprodaná, a tak už ji konečně mám. Tisící patro mě láká už hodně dlouho, ale mám nějaké neblahé tušení, že mě tato kniha zklame. Je to první díl plánované trilogie, tak uvidíme.
Dále jsem si doplňovala sbírku Nicholase Sparkse, no co víc dodat. Ráda bych Sparkse měla  doma kompletního, ovšem některé knihy nebyly vydány v těchto nových přebalech a některé už jsou nedostupné. Ale nezoufám, třeba se mi to časem podaří mít kompletní. ♥
Normálně bych si Sexkomiks asi nekoupila, ale řekla jsem si, že když už mám ty narozeniny, udělám si radost a prostě si to koupím a zasměju se. Zatím jsem jím jenom listovala a nečetla ho kompletně, ale má hezké ilustrace a docela povedené rozvržení dle časových období. Knihu o Majkovi Spiritovi jsem dostala od svého kamaráda, kterému jsem ji na narozeniny dala taky.. No prostě máme narozeniny měsíc od sebe a stejný vkus, a co jako.. Díky Páťo ♥
Tyto knihy jsem do své narozeninové objednávky zařadila především kvůli mamce, která si pentalogii Květy z půdy zamilovala. Oba díly v listopadu stihla přečíst, což mi udělalo radost a dodalo mi to pocit, že jsem poslední dva díly kupovala zbytečně.
Přestože se mi anglicky moc číst nedaří, líbí se mi kupovat knihy v angličtině. A Quiet Kind of Thunder mě zaujala především svým tématem o neslyšících a také tím, že se uvnitř knihy objevuje znaková řeč, pomocí které jsou mimo jiné číslovány kapitoly. Předchozí díla Stephanie Perkins mám také v angličtině, tak jsem si řekla, že i její novou knížku si pořídím v originále. Zatím jsem na ni slyšela spíš neutrální až záporné ohlasy, tak uvidíme no.
V listopadu se mi sešly hned dva recenzní výtisky od Slovartu z edice Booklab. Moje sestra žije na krbové římse je velmi emotivní knížka, kterou jsem stihla v listopadu hned přečíst, jelikož má pouhých 200 stran. Novinka od slovenské autorky Miroslavy Varáčkové je z části grafickým románem a ta pro změnu nedosahuje ani těch 200 stran, takže to také bude jednohubka. Na knihu jsem zatím moc pozitivních ohlasů neslyšela, tak jsem zvědavá.
Další kniha v angličtině je pro změnu z OwlCrate boxu, který jsem si objednala poprvé a zatím asi naposled. Bylo sice fajn mít nějaké překvapení, ale obsah mě neohromil natolik, abych uvažovala nad koupí dalšího boxu. Kniha má zároveň speciální obálku právě pro již zmiňovaný box, jde o to, že verze která se dá koupit na bookdepository má modré písmo místo fialového. Druhou sbírku poezie od kontroverzní Rupi Kaur jsem si koupila jen proto, že se mi její předchozí sbírka Milk and Honey líbila.
Toto jsou dvě největší oddechovky měsíce, nebo alespoň na tyto krásky se těším asi nejvíce. Jelikož toho od nich moc nečekám, a doufám že v obou případech dostanu líbezný a pohodový příběh, beru si je s sebou do nemocnice, kam mířím na pár týdnů. Pokud se tedy několik týdnů neozvu a budu brečet, že nejsem na Vánoce doma, víte kde jsem se zasekla. Doufám, že potom už bude můj zdravotní stav finálně dořešen a už mě nic nebude omezovat v psaní a čtení, jako tomu bylo doposud.
Čtvrtý díl Harryho Pottera v nové reedici nejdřív potkalo malinké fiasko, kdy na obálce chybělo jméno autorky, ale v tiskárně bylo vše napraveno a už mám svůj výtisk v pořádku také doma. Šlehačková oblaka ach.. to bylo něco tak krásného.. Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože Tereziin blog čtu pravidelně už od roku 2014, takže z jejího života už lecos vím, ale i tak jsem si v knize našla to své a doufám, že se bude líbit i lidem, kteří Terezinu tvorbu neznají.
Posledními (recenzními) přírustky v listopadu byly tyto dvě obryně, na které jsem hodně zvědavá! Možná takto na fotce nevypadají, ale z boku to jsou opravdu obří kousky. (Uvidíte na fotce níže)

V listopadu jsem si koupila hned šest nových eknih. Za plnou cenu jsem si na palmknihách pořídila druhý a třetí díl série Royalové, které jsem okamžitě přečetla. Později jsem na ereadingu narazila na slevu na eknihy nakladatelství spadající pod společnost Albatrosmedia a koupila jsem si zbývající čtyři eknihy, které můžete vidět výše.
A tady už můžete vidět všechny mé krásné listopadové přírustky pohromadě. Pro jistotu jsem je dala do dvou komínků, jelikož jsem měla podezření, že jeden by se zřítil. Přijde mi, že mezi těmi knihami nějak podivně převládá modrá barva. 😀 Za listopad je to celkem 20 knih (včetně komiksu a sbírky poezie) + 6 eknih. Nemůžu říct, že bych se krotila, ale byly tady i obsáhlejší měsíce. 😃


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

10 komentářů:

 1. Krásné přírůstky. Já mám listopad trochu chudší (jenom šest), ale prosinec bude bohatší. O dost bohatší... a to prakticky teprve začal. :D
  Moc se těším na Geminu, kterou už mám doma a na Specialistku, která mi přijde snad v nadcházejícím týdnu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem zvědavá co všechno ti za prosinec přibyde :D Já počítám jen s knihami na Vánoce a už mám doma dva listopadové opozdilce od Albatrosu.. Tak jsem zvědavá jakým číslem to zase skončí. :D

   Vymazat
 2. 20 knih, to je něco :-D Tak hlavně aby se všechny líbily... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám v to, ovšem u některých už vím, že to tak žhavé nebude :(

   Vymazat
 3. Jen zírám, samý krásný knihy. Přeju příjemné čtení. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Opravdu nádherné přírůstky. Já jsem zvědavá na "novinku" od Stephenie. A taky na Polibek v New Yorku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polibek v New Yorku je těžký průměr a velké zklamání :(

   Vymazat
 5. Tak to vypadá na opravdu zajímavé kousky.

  OdpovědětVymazat