1. ledna 2018

Noví obyvatelé - Prosinec 2017

Prvním článkem v novém roce nemůže být nic jiného než knižní přírustky za uplynulý měsíc. ♥
Prvními prosincovými přírustky se stali opožděnci od Albatrosmedia, kteří měli přijít na konci listopadu. Ovšem od Kovyho jsem přečetla na cestě do nemocnice a první den při hospitalizaci. Novou knihu prince Ládíka jsem zatím nečetla, ale moc se na ni těším, jelikož jsem v podstatě celý tenhle trip sledovala průběžně u Ládi na facebooku.
Dále mi do knihovny přibyly pokračování mých oblíbených sérií. Obě knihy jsem stihla hned v prosinci přečíst. Zrádné srdce je druhým dílem Falešného polibku, který jsem si zamilovala. Bohužel musím říct, že Zrádné srdce je typicky průměrný druhý díl z trilogie, což mě moc mrzí. Čtvrtý díl magické ságy o kouzelnických učních se mi sice líbil, ale předchozí díly byly lepší.
V prosinci jsem dostala také dva recenzní výtisky od Slovartu. O Dceru krále močálů jsem si napsala sama, jelikož mě kniha zaujala svým tématem a žánrem. Naopak Jízda mě až tak moc neláká, vzhledem k tomu, že by se měla číst mezi druhým a třetím dílem seriálu, na který se u nás nikde podívat nedá.
A tady už začínáme s knihami, které jsem našla pod vánočním stromečkem. Po nejnovější knize od Davida Michieho jsem pokukovala už dlouho a jelikož jeho Dalajlámovu kočku miluju, vsadila jsem na jistotu a knihu si přála k Vánocům. Pusheen - Já, košišta sice není kniha na úplně hodnotné čtení, jelikož obsahuje spíš obrázky s touto roztomilou číčou a jejich krátké popisy, přesto tuhle „knížku“ miluju.
Třetí a závěrečný díl série Feralové konečně spatřil světlo světa a protože jsem se čtením druhého dílu čekala, dokud nevyjde ten třetí, tak se do nich obou konečně můžu pustit. Když vyšel scénář Fantastických zvířat, řekly jsme si s mamkou, že tuhle knihu nepotřebujeme, jelikož Prokleté dítě se nám ve formě scénáře moc nelíbilo. Ovšem když jsem zhlédla Fantastická zvířata na filmovém plátně, řekla jsem si, že tu knihu prostě chci. No a tak ji mám.. :D
Vtipné knihy sice nevyhledávám, ale Mou Lady Jane jsem si nemohla nechat ujít. Jediné co mě na knize mrzí, je fakt že, uvnitř je použito počeštělé oslovení Lady Jana. Růže & Dýka je druhý díl od knihy Pomsta & Rozbřesk. Mám v poslední době docela špatnou paměť, tak jsem se čtením čekala, až budu mít obě knihy doma, abych si je mohla přečíst na jednou.
Knihu NeOBYČEJNÍ jsem si plánovala koupit až po přečtení knihy Temnější tvář magie, která je od stejné autorky. Kdysi jsem právě od ní četla Archiv a Dveře do prázdnoty, které se mi nelíbily, tak doufám, že NeOBYČEJNÍ budou lepší. Nová kniha od Nicholase Sparkse byla prostě jistota, přestože jsem od něj nečetla všechno, snažím se mít knihy v této zlaté edici doma.
27. prosince byla v Knihy Dobrovský 30% sleva pro členy klubu, přestože v kamenných knihkupectvích prakticky vůbec nenakupuju, zavítala jsem tam. Stejně jsem si v lednu chtěla koupit tři nové knihy, z nichž dvě vyšly teprve nedávno, a právě ty můžete vidět na fotce výše.
Knihy mě vyšly za stejnou cenu jako na internetu a navíc jsem neplatila žádné poštovné, takže jsem za nákup celkem ráda.
V prosinci mi také byly zaslány dvě audioknihy k recenzi, které si plánuji poslechnout hned v lednu. O obou knihách jsem toho slyšela spoustu, tak jsem zvědavá, co na ně řeknu já.
V průběhu uplynulého měsíce jsem si také koupila čtyři e-knihy. Na portálech palmknihy a ereading probíhal vánoční adventní kalendář, kdy každý den byla v nabídce jedna e-kniha za 24kč. V této akci jsem si zakoupila třetí díl Sirotčince slečny Peregrinové, Polámané panenky a také Píseň zimy, kterou sice mám doma v hmotné podobě, avšak e-knihy se mi v poslední době čtou lépe. Poslední koupí v prosinci byla Vendeta, která mě lákala už delší dobu, i když se bojím, že bude jedno velké klišé. Očekávám něco ve stylu Papírové princezny.
Tak a to už jsou všechny mé prosincové knižní přírustky pohromadě. Uprostřed můžete vidět ilustrovaná Fantastická zvířata, která jsem vám zde samostatně neukazovala, jelikož to je kapitola sama pro sebe. Vpravo můžete vidět knihy, které jsem dostala od Ježíška a vlevo ty které si ke mně našly cestu jinak než pod vánočním stromečkem.
Dostali jste od Ježíška knižní dárky?

Darovali jste někomu knihu na Vánoce?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

6 komentářů:

 1. Teda to je přírůstků :-) Gratuluji. Na Jízdu se brzy chystám, Dceru krále močálů jsem četla nedávno a kniha se mi líbila. A Zibura mě děně láká :-) Tak ať se líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mamce se Dcera krále močálů zdála taková průměrná, tak uvidíme no :D Ziburu určitě doporučuju! :)

   Vymazat
 2. Prosinec byl plodný měsíc :D My Lady Jane zní dobře, akorát tedy nechápu proč je to v textu Jana, když se na obálce drželi půovdního jména :/ Neobyčejné jsem v prosinci také dostala a už se na ně neskutečně těším!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že vevnitř nezachovali Jane mě naštvalo hodně no, ale co se dá dělat :( Já jsem na Schwabovou zvědavá celkově, jelikož její Archiv se mi vůbec nelíbil.

   Vymazat
 3. Spousta zajímavých knih. Ať se líbí :-)

  OdpovědětVymazat