1. února 2018

Noví obyvatelé - Leden 2018

V lednu jsem na sebe byla fakt pyšná, protože jsem si pořídila pouhých šest knih. Je to tedy první měsíc po dlouhé době, kdy jsem přečetla víc knih než si jich pořídila. Doufám, že se mi takto bude dařit i v příštích měsících, neboť bych chtěla zredukovat počet nepřečtených knih, které mám doma.
Mým prvním lednovým přírůstkem byla novinka od Slovartu, o které jsem ani nevěděla, že vychází. Tuto knihu bych si sama od sebe rozhodně nevybrala, ale jedna z kamarádek už ji četla a vychválila ji, tudíž dám knize alespoň šanci. Dalším přírůstkem byl druhý díl z DIMILY trilogie, na který jsem se naopak moc těšila a knihu jsem měla dokonce předobjednanou. Tuto knihu jsem přečetla skoro hned poté, co mi dorazila domů (a líbila se mi).
Po dlouhé době se mi také podařilo něco vyhrát, a to konkrétně poukázky na 300kč do eshopu Nakladatelství Host. Za tuto výhru děkuji Rachel-Roo. Původně jsem měla v plánu výhru přenechat mé mamce, tedy aby si knihu za poukázku vybrala ona, ale jelikož nákup musel přesahovat hodnotu poukázky, mohla jsem si vybrat knihu i já. Mamka tedy zatoužila po Naslouchači a já už dlouho pokukovala po Haně.
Mé poslední přírůstky byly tak trochu nutné k mému vzdělávání. Jelikož ve škole konečně máme češtinářku, která se věnuje povinné četbě, donutilo mě to k nákupu dalších děl. Fausta sice v seznamu maturitních děl nemáme a nejspíš bych si ho ani nevybrala, ale toho si chci přečíst hlavně ze zvědavosti. Ovšem je to psáno formou scénáře, tudíž se obávám, že mi dílo jako takové vůbec nesedne. Válku s mloky od Českého rodáka už jsem viděla ve dvou divadelních zpracováních a ani jedno mě neohromilo. To první jsem vůbec nepochopila a to druhé stálo za nic. Doufám, že alespoň kniha se mi bude líbit víc. Už teď vám můžu slíbit, že v příštím měsíci bude povinná četba opět mezi koupenými knihami.
Tak a tohle je ta roztomile malá kupička nových knih za uplynulý měsíc. Jsem na sebe fakt pyšná a doufám, že mi to vydrží i do budoucna. Holt se musím krotit, když už ty knihy nemám kam dávat.

Jak jste to měli na střední škole s maturitní četbou vy?


Sdílejte:
Email This Share to Facebook Share on Google Plus Share to Twitter Pin This Share on Tumblr

Štítky článku:

2 komentáře: